Na lovosické Osmičce je nové fitness a workoutové hřiště

Fitness a workoutové hřiště. Foto: archiv Město Lovosice
Fitness a workoutové hřiště. Foto: archiv Město Lovosice

LOVOSICE - Venkovní fitness a workoutové hřiště na Osmičce jsou dokončená.

Reklama

Pro fitness hřiště byla zvolena sestava venkovního nářadí „Florida“ v podobě různých bradel, hrazd a posilovacích pomůcek. Hřiště je také vybaveno certifikovanou bezpečnostní gumovou dopadovou plochou.

Rehabilitační a relaxační park je určen především pro seniory. Jeho součástí je například masážní zařízení, pomůcka pro procvičování ramen a pasu nebo různá šlapadla. Součástí mini areálu je i hřiště na pétanque. Vše doplňuje nový městský mobiliář.

Smutnou skutečností bohužel je, že hřiště nebylo ještě ani předáno investorovi do užívání a již ho poničili vandalové. Stalo se tak v noci z pondělí na úterý (22.11.2016).

Poničeny byly části dopadové plochy, na hřišti se našlo množství střepů a lahví od alkoholu. Téměř všechny herní prvky byly zašpiněné od bahna.

Hřiště v našem městě jsou neustálým terčem vandalů. Za letošní sezónu jejich řádění neuniklo ani jedno. Workoutové hřiště stálo nemalé finanční prostředky, celkem to bylo téměř 680 tisíc korun a je ostuda, že nový mobiliář nevydrží ani den. Městská policie již v minulosti dostala příkaz, aby se na hřiště zaměřila. Zvažujeme také rozšíření kamerového systému města v lokalitách, kde se hřiště nacházejí,“ uvedl místostarosta města Vladimír Šuma.

Hřiště bude slavnostně otevřeno v jarních měsících 2017.  Na jaře budou ještě provedeny drobné terénní úpravy a dosev trávy.

Autor: Ivana Kocánková

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře