Raději bych skončil první, reaguje na slova ředitele klubu trenér Lovců Milan Berka

Milan Berka. Foto: HC Lovci Lovosice
Milan Berka. Foto: HC Lovci Lovosice

LOVOSICE - Jak vypadá příprava „A“ týmu Lovců na odvetnou část letošní sezóny? Kde všude se Lovci v přípravě představí a jaký je jejich plán na nejbližší týdny si přečtěte v rozhovoru s trenérem Milanem Berkou.

Reklama

Milane, vrátíme se ještě krátce k dosavadním výsledkům týmu. Ptala jsem se na to ředitele klubu, zeptám se i tebe: jak jsi spokojený s umístěním týmu?

S umístěním musíme být spokojeni. I když mohu zopakovat slova, která jsem řekl po posledním zápase s Duklou. Mohli jsme mít o 2-3 body více nebo taky o 5-6 bodů méně. Z celkového hlediska jsem ale spokojen, máme na kontě 10 výher v extralize, z nich pramení druhá příčka v tabulce a vedle toho jsme postoupili do Final four Českého poháru.

V tabulce zatím držíme druhé místo, těsně v patách je nám ale duo týmů se ztrátou jediného bodu – Plzeň a Dukla. Oba tyto soupeře máme doma, jak velká by to mohla být výhoda do konečného zúčtování?

S Duklou a Plzní se bude jednat tzv. o čtyřbodové zápasy. Domácí prostředí v nich musí být výhodou. Ale nezapomeňme ani na Karvinou, která se jako další tým tlačí v tabulce za námi. Každé body se počítají a my se jich budeme snažit uhrát ve zbývajícím čase co nejvíce a vybudovat si tak co nejlepší pozici pro play-off.

Další otázka, která již padla v rozhovoru s Vojtěchem Srbou. Do konce základní části chybí sehrát 7 zápasů, tři z nich hrajeme doma a to včetně duelů s těžkými soupeři jako je Dukla nebo Plzeň. Venku nás čeká například Zubří, dále pak relativně lehčí soupeři. S jakým bodovým ziskem bys ty osobně byl spokojen? A dá se odhadnout jaký počet bodů bude potřeba na průnik do nejlepší čtyřky, která bude mít lepší výchozí postavení do play-off?

S kolika body budu spokojen? Když jich získáme 14, tak se nebudeme muset koukat okolo :)  A nemusí jich být nutně tolik, stačí když získáme víc než soupeři, kteří jsou momentálně okolo nás ;)  Zbytek základní části bude hrozně zamotaný, půjde se od zápasu k zápasu, není čas se koukat doleva doprava, každé utkání může rozhodnout.

Ředitel klubu mluvil o tom, že ke spokojenosti chce skončit nejhůře na třetím místě tabulky po základní části. Co na to říká trenér týmu?

Že bych nejraději skončil první. Ale to bude velice těžké. Nemám rád systém play-off, ale za třetí místo po základní části bych byl rád.

Na konci ledna nás čeká Final four Českého poháru. V semifinále narazíme na Karvinou, které tak můžeme oplatit porážku z podzimní části soutěže.

Takhle se na to utkání spíše dívat nebudeme. Určitě chceme vyhrát, už jen pro to, že jsme v Karviné dva body ztratili. V tom zápase nás zradilo proměňování střeleckých šancí a velký počet technických chyb. Jsme ale favoritem střetnutí a chceme postoupit do finále.

Český pohár bude poslední test před dalším ligovým kolem. S jakou filozofií do něj půjdeme, budeme jej brát stále jako přípravu na extraligu nebo v něm máme opět ty nejvyšší ambice?

Český pohár a zápasy v něm bereme tak jako každá jiná utkání. Každé střetnutí chceme vyhrát. Rozhodně to nebude klasická příprava, ale ostrý zápas. Jedná se o druhou nejprestižnější soutěž, chceme se v ní poprat o co nejlepší výsledek, tzn. vyhrát.

Co stihli naši házenkáři od posledního pohárového zápasu s Duklou?

Doufám, že si hráči stihli přes Vánoce hlavně odpočinout. Znovu jsme se po svátcích sešli 2.ledna a deset dní v kuse intenzivně trénovali, o víkendu dvoufázově. Balón jsme prakticky nevzali do ruky, jednalo se o klasické dobíjení baterek.

A co na Lovce ještě v přípravě na jarní část soutěže čeká?

Teď máme před sebou čtyři tréninky v hale s míčem a o víkendu nás čeká mezinárodní turnaj v Topoľčanech. Poprvé se vlastně od zápasu s Duklou sejdeme kompletní, neboť nám v minulých týdnech chyběli reprezentanti. Do začátku extraligy odehrajeme tři utkání na Slovensku a další pak v Českém poháru.

V létě jsme hostili slovenské Topoľčany u nás, teď jedeme na turnaj na Slovensko. Jak kvalitní bude toto klání (čeká nás rakouský Leoben, polské Zabrze, slovenské Topoľčany) a budete v něm chtít vyzkoušet třeba nějaké nové taktické varianty?

Turnaj na Slovensku pojmeme stejně jako v létě, budeme zkoušet různé složení hráčů, které se normálně nepotkává v soutěži. Příležitost dáme i mladším hráčům, turnaj bude sloužit čistě jako příprava. Očekávám kvalitní turnaj, kde nás čekají noví neokoukaní soupeři, se kterými se v přípravě nepotkáváme. Bude to pro nás rozhodně zpestření.

Několik našich hráčů absolvovalo v průběhu posledních týdnů akce s reprezentačním týmem. V jakém stavu se nám z nich vrátili a jak jim to může pomoci do dalších utkání?

Kluci z juniorky se vrátili pochopitelně zklamaní. Týmu se nepodařilo postoupit na šampionát, navíc to pro ně byla poslední možnost v této kategorii. Takže nálada nebyla nejlepší, ale hlavně se vrátili zdraví. Hráči kteří absolvovali přípravu se seniorským týmem se vrátili dnes v noci, nemám zprávy, že by měly nějaké problémy, tak snad jsou všichni v pořádku.

SOUVISEJÍCÍ:  Posouváme svoje cíle, po základní části chceme být nejhůře třetí, říká Vojtěch Srba

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře