Podpora od fanoušků bude potřeba, vzkazují Lovci před čtvrtfinále s Karvinou

Václav Klimt. Foto: archiv Miroslav Vintrich, HK Lovci Lovosice
Václav Klimt. Foto: archiv Miroslav Vintrich, HK Lovci Lovosice

LOVOSICE - O víkendu začíná Lovcům Cesta za snem. O tom jaká byla první část extraligy i o tom, co hráče ve čtvrtfinále čeká, na otázky před prvními zápasy čtvrtfinále odpovídala trojice: Jiří Bouček (spojka), Lukáš Malý (křídlo) a Václav Klimt (spojka).

Reklama

V úvodu se vraťme k již odehrané základní části. Jak byste v ní zhodnotili vystoupení Lovců?

Jiří Bouček: První část nám vyšla na výbornou. Je škoda, že jsme tyto výsledky nepotvrdili v té druhé a ztráceli jsme i v domácích zápasech. Mrzí nás hlavně prohry s Jičínem, Plzní a Frýdkem-Místkem. Ty nás stály lepší umístění v konečné tabulce před play-off.

Lukáš Malý: Základní část bych i přes pár karambolů hodnotil velice kladně. I díky vítězství v Českém poháru. V extralize jsme se dostali do play-off a získali do něj výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále. Sezónu jsme rozehráli jako ve snu, ale málokomu se podaří udržet herní formu po celou sezónu. U nás se to projevilo třemi slepenými prohrami v řadě s Karvinou, Jičínem a Brnem. Po novém roce přišlo již zmiňované vítězství v Českém poháru a získali jsme znovu potřebné sebevědomí. Bohužel závěr základní části nám nevyšel podle představ, ale to už je za námi. Čeká nás čtvrtfinále s cílem postupu do semifinále. To je teď hlavní cíl!

Václav Klimt: Základní část pro nás začala velice dobře. Pro mnohé se nám až nad očekávání dařilo a předváděný výkon byl považován za nadstandardní. Líbivá hra, která jistě bavila nejen naše fanoušky, nám také přinášela kýžený zisk důležitých bodů. Ovšem podle očekávání přišel herní útlum a naše suverénnost začala haprovat. Přišla také zranění, která měla možný dopad na náš herní. Pro návrat do potřebné herní harmonie děláme vše a věříme, že opět přijde vítězná vlna, na které se povezou jak hráči, tak fanoušci. Nyní stojíme před branami play-off, což je jak se říká nová soutěž, kterou chceme začít stejně úspěšně jako tuto sezónu. Uděláme vše proto, abychom dosáhli jedné z medailí. Zlato je pro nás vytouženou metou, pro jejíž dosažení uděláme maximum.

Ve čtvrtfinále nás čeká Karviná. Na co si u ní musíme dávat největší pozor?

Jiří Bouček: Soupeř má výbornou spolupráci spojek s pivoty a rychlý přechod do protiútoku. Musíme se vyvarovat ztrátám míčů v útoku a nedat jim tak šanci jejich přednost uplatnit.

Lukáš Malý: Karviná je soupeř jako každý jiný. V posledních sezónách se potkáváme stále častěji a tak už víme na co si dávat pozor. Prezentuje se ofenzivní moderní házenou, která je založená na rychlém přechodu přes křídla a vynikající spoluprací s pivotem. Hru diriguje Sláva Mlotek se Sašou Radčenkem a připravují akce pro přesně zakončujícího Marka Monczku. Pokud eliminujeme jejich rozehrávku a přechod do rychlého útoku, tak věřím, že uspějeme.

Václav Klimt: Karviná je pro nás přijatelný soupeř. Sám můžu říci, že jsem si ji přál asi nejvíce z možných soupeřů. Začínáme v domácím prostředí, což je pro nás velká výhoda. S Karvinou máme kladnou bilanci. Na domácí palubovce jsme v základní části zvítězili, stejně jako ve finále Českého poháru v Maloměřicích. V Karviné jsme byli poraženi pouze o gól.  Mužstvo Karviné se prezentuje kombinační hrou, která často končí snahou o dohrání do prostoru pivota. Při zranění Jana Užeka to bude mít ovšem Karviná těžké. Střelecky se prosazuje Marek Monczka, kterého můžeme považovat za palebnou hrozbu z větší vzdálenosti.  Hru řídí Sláva Mlotek, individuálně a výborně vybavený hráč, na kterého si také musíme dát pozor.

Závěr základní části nevyzněl pro Lovce vůbec dobře. Co musíme do play-off změnit, abychom byli úspěšní?

Jiří Bouček: Play-off je úplně jiná soutěž. My se musíme na Karvinou pořádně připravit a především postoupit dále!

Lukáš Malý: Naše pozice v tabulce mohla být ještě výše, ale bohužel jsme nezvládli poslední dvě domácí utkání. Ale to už je pryč.  Je potřeba se soustředit na Karvinou a recept na vítězství lze hledat v tom, že budeme navazovat na naši úspěšnou podzimní část. Pokud budeme plnit každý svoje úkoly na 100%, tak můžeme dokázat to, po čem tu touží každý z nás a to sice konečně pro Lovosice vyhrát titul.

Václav Klimt: Herní propad v závěru základní části nás opravdu mrzí, ale vzít si ponaučení z chyb a vyvarovat se jim, je náš cíl pro následující utkání. Řekl bych, že ho můžeme považovat za klid před bouří, která přijde v play-off, kde bychom naše soupeře s přehledem rádi zdolali, jako tomu bylo na počátku sezóny. Jakékoliv zaváhání nebo herní výpadek bude tvrdě a nekompromisně potrestán. Z naší strany budeme usilovat o stoprocentní koncentraci a nasazení po celou dobu utkání, a to jak v útočné fázi, tak i v té obranné. Zlepšit musíme hlavně výkon ve druhém poločase utkání. Na play-off bychom měli být všichni zdravotně v pořádku, což je předpoklad pro náš zlepšený herní výkon.

Jak moc důležití budou na naší cestě fanoušci?

Jiří Bouček: Fanoušci jsou pro nás vždy sedmým hráčem, podporují nás celou sezónu. I v posledním utkání v Novém Veselí, kde jsme již nemohli naše postavení vylepšit, vytvořili neuvěřitelnou atmosféru a ta nás dohnala k vítězství. Moc jim za to děkujeme a slibujeme, že uděláme vše pro to, abychom došli co nejdále!

Lukáš Malý: Fanoušek je náš další hráč na hřišti a je to jeden z hlavních faktorů v cestě za titulem. My se pyšníme jedněmi z nejlepších v extralize. Vyjíždějí s námi na spoustu zápasů a jsou slyšet.  Je potřeba si jich vážit a vyjádřit jim náš vděk, protože bez nich bychom nemohli být tam, kde teď jsme :-) . Náš vděk se samozřejmě budeme snažit vyjádřit tím, že před nimi zvedneme pohár pro vítěze extraligy.

Václav Klimt: Fanoušci jsou pro nás stěžejní faktor, bez kterého bychom si utkání neuměli představit. Jsou součástí našeho týmu a v podstatě dalším hráčem, který je cítit na hrací ploše i mimo ni. Řekl bych, že máme nejlepší fanoušky v celé lize, za což bych jim chtěl hluboce poděkovat, a zároveň je pozvat na následující utkání play-off. Vaše podpora bude potřeba!

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře