Házenkáři Lovosic prožívají jednu ze svých nejlepších sezón v extralize

Trenér lovosických házenkářů Vladimír Šuma. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Trenér lovosických házenkářů Vladimír Šuma. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - "Po čtvrtém kole nadstavbové skupiny se pomyslný šestičlenný peloton týmů rozdělil na dvě půlky. Patříme do té horní trojice a nebudu zakrývat, že jsme zatím spokojeni," konstatoval pro MojeLitoměřicko.cz lovosický trenér Vladimír Šuma po zápase s Jičínem.

Reklama

"Porazili jsme úřadujícího mistra o pět gólů, a mohlo to být i o víc. Respektuji, že Jičín má zraněné opory a postrádá nejlepšího hráče Tomáše Babáka, který odešel do Švýcarska. Ale to k házené patří a ani ostatní celky nejsou třeba v ideálním rozpoložení. Všichni v extralize ovšem bojují naplno. Je to boj o medaile, které jsou symbolem úspěchu," podotkl Šuma, jenž je hlavním trenérem Lovosic první sezónu a hned sahá po vynikajícím osobním i týmovém výsledku.

"Nejde jen o mě. Vím, že Lovosice se posledních osm až devět let pohybují v popředí extraligové tabulky. V podstatě to znamená, že každoročně končí od pátého do druhého místa, a to je obdivuhodné," těší se Šuma z pozitivní bilance.

Na výkonech družstva ale nachází i nedostatky. "Občas do toho promlouvá nervozita, což je pochopitelné. Není lehké udržet plynulost a efektivitu hry proti soupeřům, kteří nás někdy už berou za favority. Jsem rád, že tuto roli plníme v domácích zápasech před vynikajícími diváky," uvažuje trenér.

Očekává, že jeho svěřenci půjdou do finiše sezóny s velkou vervou. Jak to vypadá se zraněným Milanem Berkou? "Má problémy s plotýnkou a kyčlí. Přece se v šestatřiceti nebo sedmatřiceti letech ozývají stará zranění. Ale Milan Berka je náš klíčový hráč a stejně jako o ostatních kluků u něj převažuje touha pomoci týmu za každou cenu. Věřím, že bude v pořádku už v příštím kole o velikonocích v Hranicích na Moravě," dodává trenér Šuma.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře