Změny na autobusovém nádraží v Litoměřicích. Cestující nastoupí jinde

Autobusové nádraží v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Autobusové nádraží v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Rekonstrukce autobusového nádraží v Litoměřicích se dostala do 2. fáze. Od pondělí 23. března 2015 se změní místa nástupu a výstupu do městských a meziměstskách autobusů.

Reklama

Dokončena byla stavba provizorního nádraží ve vnitřním prostoru stávající točny, které bude prvně v provozu v pondělí 23. března 2015. Zároveň s tím začne demolice starých nástupišť.

"Vznikla čtyři nová nástupiště v blízkosti Penny marketu. Tři určená pro meziměstskou dopravu a jedno pro MHD," informoval stavební technik odboru územního rozvoje městského úřadu Ladislav Pošík.

Přístup k nim je nyní možný pouze při využití perónu vlakového nádraží nebo z ulice Marie Pomocné. V ní také spoje končí a cestující vystupují.

ČTĚTE:  Dopravní kolaps se blíží. Uzavírka Tyršova mostu změní trasy autobusů

Se změnami se mohou seznámit na informační tabuli u vlakového nádraží.

Druhá fáze potrvá 5 měsíců a 10 dní. Předpokládá se dokončení a zprovoznění přechodu, demontáž zastřešení stávajícího nádraží, samotná výstavba nového autobusového nádraží, výstavba veřejných WC.

Poté odstartuje 3. fáze (20 dní): zrušení provizorního nádraží, položení kanalizace pro odvodnění parkoviště a 4. fáze (2 měsíce a 10 dní): výstavba parkoviště pro osobní auta a chodníků podél parkoviště u Penny marketu, sadové úpravy.

Co se změní od současného stavu

Nové autobusové nádraží získá tvar oválu, s vnějším obvodem tvořeným průjezdní komunikací s jednosměrným provozem a vnitřním nástupištěm pro devět odjezdových stání, dvěma průjezdními nástupišti a jedním výstupním stáním. Vznikne zde odstavná plocha pro tři autobusy, parkoviště s kolmým řazením pro 79 osobních aut a podélný parkovací pás pro 17 vozidel, přičemž prvních 5 stání bude vyhrazeno pro taxislužbu, zbylých 12 pro veřejnost.

Společný vjezd a výjezd vozidel, s napojením na ulici Marie Pomocné, zahrnuje i 2,5 metru široký středový zelený ostrůvek, přerušený místem pro přechod chodců. Před výpravní budovou bude přes ulici M. Pomocné vybudován dělený přechod do Ostrovní ulice.

Nástupiště má být zastřešené. Vzniknou zde nové toalety, instalován bude moderní informační systém. Součástí stavby je nové osvětlení celého prostoru, přeložky inženýrských sítí, nové přípojky kanalizace, vody pro veřejné WC a pozdější stavbu občerstvení. Vysazeno bude 48 stromků a řada keřů.

Na realizaci projektu vyčísleného na celkem 61,4 milionu korun získalo město Litoměřice z Regionálního operačního programu Severozápad 52,2 milionu korun, zbývající část zaplatí z vlastního rozpočtu.

ČTĚTE:  Taxikáři mají u vlakového nádraží přednost. Kde mohou parkovat ostatní auta?

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře