Zkouška protipovodňové zdi v Lovosicích uzavře silnici u chemičky

Protipovodňový val v Lovosicích. Foto: archiv Severočeský deník.cz
Protipovodňový val v Lovosicích. Foto: archiv Severočeský deník.cz

Lovosice - Dostavba zbývajícího zhruba 100 metrového úseku protipovodňové zdi u lovosické chemičky bude zakončena zkouškou mobilního hrazení. Ta uzavře silnici I/15.

Reklama

Výstavba betonové zdi finišuje. Už v neděli 15. prosince 2013 proběhne závěrečná montហmobilního hrazení, která přeruší provoz na silnici podél lovosické chemičky.

Silnice bude bez aut na Terezínské ulici mezi 20. a 24. hodinou.  "Důvodem je zkouška mobilního hrazení v rámci protipovodňových opatření.  Značená objízdná trasa povede na silnicích II. a III. třídy č. II/247 a č. III/00817 v katastru obce Lovosice a Lukavec," sdělila lovosická radnice.

Výstavbu bariéry proti vodě má roudnický závod Povodí Labe. Již nyní zmizel dočasný hliněný val u potoka Modla, který areál chemičky ochránil při červnové povodni. Dostavba betonové zdi probíhala od října, investor stavby zvolil druhou variantu blíže k potoku.

Dostavba protipovodňového opatření vázla kvůli nedohodě s majitelem pozemku, na kterém měla stát první zamýšlená varianta zdi. Nakonec se Povodí Labe dohodlo s Povodím Ohře.

ČTĚTE: Protipovodňová zeď v Lovosicích bude kompletní, práce začaly

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře