Zastupitelé o Zahradě Čech: Dohodli jsme se, že se dohodneme

Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - Koaliční i opoziční zastupitelé Litoměřic se na čtvrtečním (2.2.2017) zastupitelstvu dohodli, že výstavnictví ve městě má zůstat. Petr Urbánek z ANO tvrdí, že hájí zájmy města a výpověď nájemci ze strany rady města byla zbytečná.

Reklama

Po dlouhé diskusi o dalším osudu výstaviště se zastupitelé dohodli, že rada města navrhne podmínky výběrového řízení k získání nového nájemce a zastupitelstvo o nich bude rozhodovat. To se týká i budoucích smluv souvisejících se Zahradou Čech.

Ta stávající vyplývající z výběrového řízení v roce 2012 byla ze strany rady města vypovězena. Důvodem se stal fakt, že nájemce nezaplatil nájemné.

Nájemcem byla firma Zahrada Čech, která je z 50% vlastněna samotným městem, druhou polovinu má soukromá firma Expo CZ. Za tohoto společníka poskytl médiím prohlášení jednatel Petr Skřivánek. Více čtěte zde. Druhým jednatelem za město je Lukas Wünsch (Severočeši.cz Litoměřice).

Petr Urbánek (ANO) kritizuje výpověď ze strany rady města, aniž by ta samá rada měla plán, jak dál postupovat. "Proč město nedokázalo ochránit své zájmy a přednost dostaly zájmy soukromého spoluvlastníka? Kdo a za jakých podmínek bude nyní provozovat areál a pořádat výstavy? Pronajme město znovu areál téže  společnosti, která jednostranně odmítla plnit své smluvní závazky vůči městu? Kdo zaručí, že se stejná situace nebude za pár let opakovat?"

Podle Urbánka opoziční zastupitelé za hnutí ANO podporují zachování značky Zahrada Čech a pokračování výstavnictví v Litoměřicích. "Proto jsme  připraveni  hledat  cesty  jak  pomoci stávajícímu nájemci  překonat jeho přechodné  ekonomické  obtíže, například  odkladem splátek nájemného. Současně však  trváme na pokračování platnosti původní nájemní smlouvy uzavřené v rámci veřejné soutěže."

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře