Zápis do Česko - německé mateřské školy svaté Zdislavy již v březnu

Česko-německá mateřská školka. Foto: archiv DCHLTM
Česko-německá mateřská školka. Foto: archiv DCHLTM

Litoměřice - Zápis dětí do Česko - německé mateřské školy svaté Zdislavy v Litoměřicích proběhne 21. března 2016 od 14:30 do 17:30 hodin.

Reklama

Česko - německou mateřskou školu svaté Zdislavy zřídilo Biskupství litoměřické a provozuje ji Diecézní charita Litoměřice. Od jiných mateřských škol se odlišuje hned v několika směrech: zaměřuje se na výchovu podle křesťanské etiky, na rodinnou atmosféru s individuálním přístupem, na výuku němčiny a na péči též o nejmladší děti ve věku od dvou a půl let.

"Je spousta důvodů, proč si vybrat naší školku, zkusím zmínit některé z těch, kterými se školka sv. Zdislavy odlišuje od ostatních mateřských škol. Není úplně běžné, že je v mateřské škole učitel, což jsem u nás já. Určitě se tím nechci nějak vyzdvihovat, pro rovnoměrný a zdárný vývoj dítěte je ale velmi důležité, aby se dítě setkalo s oběma výchovnými přístupy," řekl ředitel školy Jaroslava Striženec.

"Naše školka má kapacitu 24 dětí, kterou ale chceme naplňovat jen ve výjimečných případech, na jednoho pedagoga pak připadne po většinu dne maximálně 12 dětí, což je oproti běžným mateřským školám polovina. Ostatně přijďte se sami přesvědčit dvacátého prvního března, budeme se na Vás těšit," dodal.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře