Zaměstnanci nemocnice v Litoměřicích vyzvali k rezignaci vedení

Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Na jednání zastupitelstva (11.4.2019), na kterém se ve veřejné diskusi diskutovalo o záměru litoměřickou nemocnici privatizovat, zazněla z úst zástupkyně zaměstnanců vrchní sestry Aleny Rožcové výzva k rezignaci vedení nemocnice.

Reklama

Stalo se tak v emotivní diskusi o skutečném stavu ekonomiky nemocnice.

Alena Rožcová, která je podle svých slov v přípravném výboru chystané nemocniční petice, rovněž citovala výroky vedení města a nemocnice, které byly v minulosti uváděny v médiích i tiskovině litoměřické nemocnice. A konfrontovala je s dalšími výroky litoměřických politiků.

Co z diskuse vyplynulo?

Rozpor výroků.

Proto Alena Rožcová tlumočila názor zaměstnanců, aby vedení nemocnice dalo své funkce k dispozici, pokud nezvládají nemocnici ekonomicky uřídit.

Po zastupitelstvu zaměstnanci nemocnice v Litoměřicích sepsali deset otázek, které se rozhodli veřejně položit vedení litoměřické nemocnice.

Vedení nemocnice tvoří: předseda představenstva a výkonný ředitel Radek Lončák, člen představenstva a ředitel pro ekonomiku a provoz Vladimír Kestřánek.

MojeLitoměřicko.cz přináší plné znění otázek zveřejněných na webu litoměřických Zelených.

Na co bychom se jako zaměstnanci rádi managementu nemocnice zeptali?

1) Proč se draze vybavuje nemocnice přístroji, když je napevno plánován její prodej novému majiteli? Příkladem budiž magnetická rezonance, či plánovaná obnova angiolinky (neoperační řešení uzávěrů cév). I přes dotaci stála magnetická rezonance nemocnici 10-15 milionů. Navíc pro její provoz není dostatek stávajícího personálu, takže se zatím musí platit externí lékaři, aby obrázky vůbec měl kdo popsat!!!!!

2) Proč jste nechali odejít tolik kvalitních lékařů, sester i pomocného ošetřujícího personálu? Pokud víme, téměř nikoho z nich jste se nezeptali PROČ odchází a co by je přimělo zůstat. S nimi samozřejmě odešli nejen body (peníze) za práci, ale také třeba zisk za léky z jejich receptů v lékárně. Odešla také část jejich pacientů – za nimi – jinam, protože po každém z nich okamžitě sáhla konkurence z okolí. Rozpadající se kolektivy a nezájem vedení pak znechutilo i další, kteří své kolegy následovali… a následují i nyní z nejistoty posledních let. Předpokládáme, že odpovědí by bylo, že není na jejich plat – proč se tedy místo nich draze platí externí lékaři například z Prahy, kteří si tu dle svých slov vydělají více než doma!!!!!!

3) Proč jste přestali podporovat či aktivně nevyhledáváte pro nemocnici finančně výhodné klinické studie?

4) Proč nevidíme snahu o rozvíjení ambulantní sféry, která je velkým zdrojem příjmů a je mnohem výdělečnější než lůžková oddělení – například různá preventivní vyšetření pro zaměstnance provozů v lovosické průmyslové zóně? Jsou to vyšetření NEhrazená pojišťovnou, tedy zisk jistý mimo úhradu zdravotních pojišťoven!!!

5) Proč se pečlivě nepohlídalo, aby nemocnice nepřišla o akreditace? Bez nich nemají žádní mladí lékaři zájem zde pracovat, protože se jim praxe zde NEzapočítává do předatestační přípravy?

6) Proč jste si nechali utéct část původního obratu lékárny – jako třeba zásobování domovů pro seniory a ústavů - Milešov, Chotěšov, Čížkovice, Libochovice apod. – když tenhle byznys nyní provozuje úspěšně někdo jiný?

7) Proč nedošlo k již před lety plánovanému otevření oddělení jednodenní chirurgie, která je také finančně velmi dobře hrazena?

8) Proč nás v Nemocničním zpravodaji stále ujišťujete o stabilitě a výborném hospodaření nemocnice, když se najednou odjinud dozvídáme, že město není v žádném případě nadále schopno provoz nemocnice ufinancovat?

9) Proč nikdo nenaslouchá našim námitkám a nápadům na rozvoj nemocnice?

10) Proč se nemůže prodat jen menšinová část akcií nemocnice, aby město stále mělo rozhodný vliv na další fungování zdravotní péče v nemocnici? Nebo proč odmítáte spolupráci s Krajskou zdravotní a.s.?

SOUVISEJÍCÍ:  Výzvy k rezignaci, vyhrožování, petice. Možná privatizace nemocnice v Litoměřicích hýbe městem

Kauza nemocnice v Litoměřicích. Podle Pirátů a Zelených jsou zjištění alarmující

Kauza nemocnice v Litoměřicích. Už ne pronájem, ale rovnou privatizace...

Hassan Mezian: Pacienta by mělo zajímat, kdo nemocnici vlastní a jak hospodaří

Hassan Mezian: To, po čem volám, je veřejná kontrola nemocnice. To se neděje

Senátor Hassan Mezian: To, co se děje u nemocnic na Litoměřicku, je důvod, abych se znepokojoval

Hassan Mezian: Pro Roudnici měla privatizace nemocnice smysl, v Litoměřicích ho nevidím

Hassan Mezian: Nemocnice ohrožují neadekvátní politické zásahy, a to i v Litoměřicích

Fiasko v Litoměřicích. Vedení města v čele s ODS utrpělo s pronájmem nemocnice porážku

Reklama

Hodnocení

3.11 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře