Žaloby na Radniční zpravodaj mají pro litoměřické ANO hořkou příchuť

Eva Břeňová (vlevo). Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Eva Břeňová (vlevo). Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - Okresní soud v Litoměřicích zamítl žalobu sedmi zastupitelů z litoměřického ANO týkající se nezveřejnění jejich povolebního komentáře v Radničním zpravodaji města Litoměřice. Rozsudek je zatím nepravomocný.

Reklama

Zároveň předseda litoměřické organizace ANO 2011 Petr Urbánek neuspěl ani u krajského soudu s třetí žalobou na Radniční zpravodaj související se zveřejněním jeho článku jako reakci na článek šéfredaktorky týkající se Zahrady Čech.

V pořadí druhá žaloba mezi litoměřickým ANO 2011 a městem Litoměřice jako vydavatelem periodika dosud nebyla zakončena vynesením rozsudku.

"Spor v Litoměřicích se na rozdíl od jiných měst nerozhořel kvůli přístupu opoziční strany do Radničního zpravodaje, nýbrž kvůli míře a formě přístupu. Tu však řeší pravidla pro vydávání zpravodaje schválená zastupiteli. V souladu s nimi je například pro komentáře zastupitelů za ANO 2011 vyhrazena téměř čtvrt strany v každém vydání zpravodaje, což většina zastupitelů považuje za prostor dostatečný," uvedla mluvčí města a šéfredaktorka Radničního zpravodaje Eva Břeňová.

SOUVISEJÍCÍ:  Litoměřický Radniční zpravodaj je na pranýři. Na město míří žaloba

Radniční zpravodaj se změní. Už nemá být hlásnou troubou ODS

ANO uspělo s žalobou na město Litoměřice vedené koalicí v čele s ODS

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře