Žalhostice a Libochovany bojují za zachování železniční stanice Velké Žernoseky

Ve Velkých Žernosekách vznikne nová železniční zastávka. Foto: Wikipedia.org
Ve Velkých Žernosekách vznikne nová železniční zastávka. Foto: Wikipedia.org

Žalhostice, Libochovany - Vedení obcí Žlahostice a Libochovany bojuje za zachování železniční stanice Velké Žernoseky, která se nachází na žalhostickém katastru. Správa železniční a dopravní cesty totiž v rámci modernizace trati plánuje stanici uzavřít.

Reklama

Na setkání starostů malých obcí Litoměřicka starostky Žalhostic a Libochovan apelovaly na zástupce krajského úřadu, aby se zasadili o zachování tradiční železniční stanice Velké Žernoseky.

Díky chystané modernizaci trati by totiž "kamenné" nádraží mělo skončit. Místo něho se plánují dvě nové zastávky. Přímo v Žalhosticích - zhruba na úrovni obecního úřadu - a ve Velkých Žernosekách (u přívozu). Zastávka v Libochovanech bude i nadále zachována.

Starostkám obcí se ale nelíbí záměr stávající nádraží uzavřít, a to z důvodu snahy zachovat přijatelnou docházkovou vzdálenost od vlaku k základní škole v Žalhosticích. Vlakové spojení Libochovany - Velké Žernoseky (Žalhostice) využívají především děti z Libochovan.

Podle Aleny Vackové ze Žalhostic by vzdálenost od nové zastávky u obecního úřadu byla pro žáky místní školy komplikací. To Miroslava Vencláková naopak argumentovala absencí autobusového spojení.

Úředníci z Ústeckého kraje ale na námitky argumentovali slovy, že modernizace trati je v kompetenci SŽDC.

ČTĚTE: Ve Velkých Žernosekách bude zastavovat vlak

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře