Začala uzavírka Tyršova mostu. Semafory v centru Litoměřic jsou v provozu

Semafory v ulici Na Valech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Semafory v ulici Na Valech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Začala uzavírka Tyršova mostu, který po celý rok 2015 bude procházet rekonstrukcí. V této souvislosti byla zprovozněna nová okružní křižovatka na Vojtěšském náměstí, fungují i semafory v ulici Na Valech v centru Litoměřic.

Reklama

Byl spuštěn provoz semaforů v ulici Na Valech. Světelné signalizační zařízení je nainstalováno na dvou přechodech a křižovatkách - v místě napojení Sovovy ulice a ulice Osvobození. Stalo se tak s cílem umožnit chodcům bezpečný přechod frekventované silnice a vozidlům přijíždějícím z vedlejších ulic Sovova a Osvobození se na ulici Na Valech napojit.

Nové dopravní opatření bylo realizováno s ohledem na uzavírku Tyršova mostu, která začne již 1. dubna 2015. Potrvá až do ledna 2016.

„Nastavení intervalů a vyklízecích časů na semafory řízených křižovatkách a přechodech bude v případě nezbytnosti technickými pracovníky realizační firmy modifikováno pomocí jednotlivých signálních plánů. Ty zařízení umožňuje využít tak, aby co nejlépe odpovídalo aktuálním dopravním potřebám," uvedl vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu v Litoměřicích Jan Jakub.

Jiný režim bude v době dopravní špičky, jiný o víkendech nebo v noci, kdy doprava zeslábne. V aktivním provozu by signalizační zařízení mělo být zhruba od 4.30 hodin ráno do 20. hodiny večer.

Oba přechody v ulici Na Valech jsou vybaveny poptávkovým zařízením. „Což znamená, že zelené pro přecházení chodec docílí pouze zmáčknutím tlačítka. V opačném případě bude stále zelená pro vozidla," upozornil na důležitou skutečnost vedoucí odboru dopravy Jan Jakub.

Tyršův most pro pěší a cyklisty

Přestože Tyršův most je zcela uzavřen pro automobilovou dopravu, díky provizorním rampám po mostě mohou projít po celou dobu rekonstrukce chodci a cyklisté.

Změna tras autobusů

V souvislosti s rekonstrukcí mostu jsou změněny některé linky městské a meziměstské dopravy.

ČTĚTE:  GRAFIKA. Náhradní autobusová doprava v Litoměřicích při uzavírce Tyršova mostu

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře