Z Lovosic bude jezdit více vlaků do Roudnice a Ústí nad Labem

City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv MojePodřipsko.cz
City Elefant, vlak ČD. Foto: archiv MojePodřipsko.cz

Lovosice /VÍME PRVNÍ/ - Lovosice potvrzují svoji roli jako města, které je dopravním uzlem. Od nového jízdního řádu bude jezdit více spojů do Ústí nad Labem i Roudnice nad Labem.

Reklama

Nové vlakové spoje budou brázdit koleje v úseku Ústí nad Labem - Roudnice nad Labem přes Lovosice. Ústecký kraj přistoupí k objednání osobní dopravy u Českých drah se startem nového jízdního řádu 2015/2016 platného od 13. prosince 2015 do 10. prosince 2016.

Akce zahrnuje nové vlaky v relaci Ústí nad Labem – Roudnice nad Labem v odpolední špičce dle požadavku roudnické firmy Johnson Controls, nyní Yanfeng.

"Tyto vlaky dobře časově navazují v Lovosicích a Roudnici n. L. na směny a podle informací od zaměstnavatelů bude každý ze zaváděných spojů využívat nejméně 50 zaměstnanců těchto podniků," sdělila pro MojeLitoměřicko.cz mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

"K tomu navíc část zmíněných spojů zahušťuje v dopravní špičce spojení do / z Ústí nad Labem v časech, kdy i jiné vlaky na trati v podobných časových polohách jezdí dobře obsazené," doplnila mluvčí kraje.

"Dá se tedy předpokládat, že nově zavedené vlaky povezou vysoké množství cestujících a to jak zaměstnanců podniků v Lovosicích a Roudnici n. L., tak i cestujících do / z krajského města (především zaměstnanců, žáků nebo studentů)," dodala Lucie Dosedělová.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře