Z 0 až na 4 548. MojeLitoměřicko.cz je plnohodnotným médiem v regionu

Denní čtenost podle Google Analytics.
Denní čtenost podle Google Analytics.

Pouze rok trvalo vybudovat silnou čtenářskou základnu nového zpravodajského webu MojeLitoměřicko.cz. V únoru 2015 dosáhla denní čtenost hodnoty 4 548. Za rok 160 000 unikátních návštěvníků, podle měření Google Analytics.

Reklama

"Okres Litoměřice jsme rozdělili na 3 weby: MojeLitoměřicko.cz, MojePodřipsko.cz, MojeLibochovice.cz. V rámci poměřování s konkurencí čísla čtenosti musíme sečíst. V únoru 2015 jsme dosáhli denní čtenosti 4 548. Tolik lidí si přečetlo jeden ze tří lokálních webů," říká Radek Pešout, šéfredaktor a jednatel MediaShow Group, mediální skupiny, která vznikla až na konci března 2014.

"Stačil nám 1 rok, abychom vybudovali silné médium v regionu Litoměřicka, Podřipska a Libochovicka. To, o co se pokoušeli mnozí před námí - a neúspěšně - nám se to povedlo," konstatuje Radek Pešout.

Region Litoměřicko v číslech

 

"Máme vytvořenou silnou a loajální skupinu čtenářů, což je pro nás závazek do budoucna. Mít pravidelné čtenáře je přání každého média. Zároveň se nám daří získávat nové a neztrácet. To znamená, že se povedlo vytvořit mix silného a atraktivního obsahu, se kterým pracujeme - rozvíjíme ho," říká Radek Pešout.

"DNA obsahu je důvěryhodnost, objektivita, skutečná žurnalistika, nezávislost, nebýt médiem spjatým s jakoukoliv politickou stranou, dívat se na události kriticky, omezení zveřejňování tiskových zpráv na minimum, vlastní a původní témata, reflektovat dění, přinášet zásadní informace jako první, nebýt PR webem, otevírat témata," nastiňuje Radek Pešout.

"Tím vším se lišíme od ostatních médií v regionu, která jsou výrazně placena přímo či nepřímo z veřejných rozpočtů - např. z příspěvkových organizací," dodává šéfredaktor MojeLitoměřicko.cz.

Co číslo 4 548 znamená?

Je to víc, než prodaný tištěný náklad vč. předplatného okresních novin za jeden den. Je to víc, než čtenost zavedených a mnoho let etablovaných lokálních webů za jeden den.

Navíc zhruba půl na půl se dělí přístup na web z klasických počítačů a mobilních telefonů či tabletů. Proto je web optimalizován pro mobilní internet a přizpůsobuje se danému zařízení. Nejvíce čtenářů je z Litoměřic, Lovosic, Roudnice nad Labem, Štětí a Libochovic. Následuje Praha, kde mnoho lidí z regionu pracuje.

Vážení čtenáři, děkujeme, rosteme. A to díky Vám! Vytvářet skutečné nezávislé médium je pro nás závazek.

Poznámka: Unikátní návštěvník neboli Unique User navštěvuje konkrétní webovou stránku v určitém časovém období, kdy se jeho návštěva započítá do statistiky. Při jeho další návštěvě se již jeho návštěva nepočítá. Pokud se například návštěvník podívá během časového období na kteroukoli stránku každý den dvakrát, je stále zaznamenána pouze jedna unikátní návštěva.

Reklama

Hodnocení

4.71 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře