WSM liga je vyrovnaná, jsem rád, že se zlepšujeme, říká Daniel Tvrzník

Daniel Tvrzník. Foto: archiv HC Litoměřice
Daniel Tvrzník. Foto: archiv HC Litoměřice

ÚSTÍ N.L., LITOMĚŘICE - Hokejisté Litoměřic uspěli v tradičním severočeském derby proti Ústí nad Labem a slavili po výhře 4:3 v prodloužení. Zvedajících se výkonů litoměřického celku si cení sportovní manažer a asistent trenéra Daniel Tvrzník.

Reklama

V severočeském derby jste porazili rivala z Ústí nad Labem 4:3 po prodloužení. Získali jste tak pro vás dva cenné body?

Jsme rádi za výhru. Předvedli jsme hokej, kterým bychom se chtěli prezentovat. Hráli jsme aktivně s forčekingem. Utkání jsme dovedli do prodloužení, ve kterém jsme rozhodli. Chtěl bych poděkovat našim fantastickým divákům, kteří nás ve velkém počtu přijeli podpořit do Ústí.

Chtěli jste si dávat pozor na ústeckého Zdeňka Doležala, který vloni hrál v Litoměřicích a v poslední době je v ústeckém dresu produktivní?

Na hráče soupeře se vůbec nesoustřeďujeme. Hledíme jen na svůj výkon a věříme, že pokud budeme hrát dobře my, můžeme porazit kohokoli. Už se ani tolik nevěnujeme přípravě na konkrétní soupeře, hráče sledování videa a rozborů trochu unavovalo. Naše výkony se zvedají, za to jsem rád.

Aktuálně jste v tabulce na 9. místě. Je to pro vás po špatním vstupu do sezóny dobré umístění?

I na startu sezóny jsme herně vypadali dobře, ale trápíme se v koncovce a ve střílení branek. Proto jsme mnoho bodů poztráceli. Ale věřím, že výhra v Ústí je znamením toho, že nyní už góly dávat budeme. Ale jsme rádi, že se pohybujeme ve středu tabulky. Liga je vyrovnaná a není v ní žádný outsider.

Jak jste na tom s brankáři, kteří pendlují mezi Litoměřicemi a extraligovým Hradcem Králové?

Máme čtyři kvalitní gólmany, na které se můžeme spolehnout. Kacetl začal v Hradci jako brankářská jednička, nyní je u nás. Rybár naopak začal sezónu u nás a nyní nastupuje na východě Čech. Výborný je i Pavelka nebo Šindelář. S gólmany problém nemáme.

Jak byste popsal situaci kolem Tomáše Bulíka, který nejprve nechtěl odejít z Hradce Králové do Litoměřic, nedávno za vás ale vstřelil několik branek?

Musíme chápat hráče. Je to už starší hokejista se zkušenostmi z reprezentace. Nyní zjistil, že mu Litoměřice mohou pomoct. U nás odehrál výborné tři zápasy a je zpátky v Hradci. Myslím, že pomohl nám i my jemu, protože u nás získal herní jistotu.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře