Vzpomínáte? V Litoměřicích se už nemocnice privatizovala...

Nemocnice v Litoměřicích, ilustrační foto. Foto: archiv VSČR
Nemocnice v Litoměřicích, ilustrační foto. Foto: archiv VSČR

LITOMĚŘICE - Hříčka osudu, nebo dokonce inspirace? V Litoměřicích možná probíhá podobný příběh jako ve dvoudílném televizním filmu Na vlky železa. Snímek se natáčel v roce 2008 nejen ve skutečné kanceláři starosty na radnici, ale i v městské nemocnici. Právě ta se ve filmu privatizovala.

Reklama

Žánr filmu podle Česko-Slovenské filmové databáze je thriller. A ten se možná odehraje v následujících měsících i ve skutečnosti.

Tajné odhlasování změny právní formy městské nemocnice na akciovou společnost je zřejmě jen začátkem příběhu, který už před lety naznačil ve filmovém scénáři Miroslav Sovják. Ten na motivy literární předlohy Zdeňka Třešňáka, v režii Petra Slavíka, připravil napínavý dvoudílný příběh ze současnosti (myšleno v roce 2008).

Jedná se sice o filmovou fikci, která se ale odehrávala v reálném prostředí Litoměřic.

O čem tedy film Na vlky železa je?

Podle oficiálního textu distributora je příběh následující: Hlavní postavou je úspěšný primář gynekologie okresní nemocnice. Účastní se výběrového řízení na její privatizaci.

Objektivita rozhodování je zpochybněna pokusem diskreditovat jej před veřejností.

On sám pak pátrá po okolnostech a vyprovokuje zásah ministerské inspekce.

Vypukne válka mezi konkurenty v privatizačním procesu, která obnažuje zákulisí veřejné správy, policie i vazby do nejvyšších míst.

Na fotografie litoměřické radnice a nemocnice ve filmu se podívejte na webu ČSFD.cz.

A jen menší dodatek. Už v době natáčení byl litoměřickým starostou i ten současný nebo prvním místostarostou rovněž ten současný...

SOUVISEJÍCÍ:  Čeho se litoměřičtí zastupitelé obávají? O nemocnici hlasovali tajně

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře