Vzniknou v litoměřické lokalitě Bílé stráně rodinné domy?

Bílé stráně u Litoměřic. Foto: archiv Wikipedia.org
Bílé stráně u Litoměřic. Foto: archiv Wikipedia.org

Litoměřice - Výstavba rodinných domů v lokalitě Bílé stráně v Litoměřicích se může stát realitou. Se záměrem nesouhlasí zastupitel za Stranu zelených Petr Panaš. "I přes v minulosti vyjádřený nesouhlas občanů v TOP 10 problému Litoměřic, kdy nezastavovat toto území vyhrálo jako největší problém, je stále snaha toto zvrátit," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz.

Reklama

Na posledním zastupitelstvu roku 2015 se objevilo téma Bílé stráně. Kritikem výstavby rodinných domů je například Petr Panaš.

"Jedná se pouze o to vyjít vstříc majitelům dotčených pozemků. V Litoměřicích je stále hodně nezastavěných ploch určených pro individuální výstavbu a proto je další expanze vně současnou zástavbu naopak kontraproduktivní," konstatoval zastupitel.

Tématu urbanismus a architektura v Litoměřicích se věnuje i architekt a rodák Filip Landa, který stojí za webovým projektem Litoměřice|||Leitmeritz.

"Standardní problém nejen Litoměřic je rozpínání zástavby směrem do volné krajiny a další zábory půdy pro neregulovanou výstavbu rezidenčních satelitů nebo obchodních zón," uvedl v rozhovoru, který SeveročeskýDeník.cz bude publikovat v rámci projektu Vize pro Česko.

Podle Petra Panaše z hlediska územního plánování by se mělo trvat na tom, ať se nejdříve zastaví plochy uvnitř města.

"Pokud bude celospolečenský zájem na další bytové expanzi, může se uvažovat kde a za jakých podmínek. Ale zrovna směrem do CHKO k přírodní chráněné památce Bílé stráně to vhodné vůbec není," dodal zastupitel. "Strana zelených udělá maximum, aby se v této lokalitě nestavělo."

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře