Výjezdní zasedání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje bylo v muničním skladě v Travčicích

Pohled na muniční sklad v Travčicích. Foto: archiv Ústecký kraj
Pohled na muniční sklad v Travčicích. Foto: archiv Ústecký kraj

Travčice - Z inciativy hejtmana Oldřich Bubeníčka, který je současně předsedou Bezpečnostní rady Ústeckého kraje (BRÚK), a ředitele Krajského vojenského velitelství Rostislava Domoráka bylo jednání připraveno záměrně do areálu muničního skladu v Travčicích na Litoměřicku.

Reklama

"Zasedání jsme do Travčic situovali záměrně. Po sérii výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku se členové bezpečnostní rady chtěli přesvědčit o provozu podobného zařízení, které je jediné v našem kraji. Z prohlídky v travčickém muničním skladu mám velmi dobrý pocit. Přesvědčil jsem se o profesionálním přístupu armády, která areál vlastní a jeho provoz zajišťuje, o dokonalém pořádku a o řadě bezpečnostních opatření při skladování munice. Travčický muniční sklad je navíc střežen vojenskou policií," shrnul své poznatky hejtman Oldřich Bubeníček.

Kromě prezentace příslušníků armády k tématu muničního skladu a praktické exkurze měla bezpečnostní rada připraven obvyklý a plánovaný program jednání.

Ředitel Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje Tomáš Landsfeld přednesl roční zprávu o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území kraje za rok 2014. Ředitel Hasičského záchranného sboru ÚK Roman Vyskočil předložil roční zprávu o stavu požární ochrany v kraji za rok 2014.

Vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje Petr Severa rekapituloval pokrytí Ústeckého kraje výjezdovými základnami zdravotnické záchranné služby. Zmínil rovněž nově připravované výjezdové základny v Roudnici nad Labem a v Lovosicích.

Členové BRÚK dále vyslechli informaci o přípravě Dne záchranářů Ústeckého kraje, který se letos uskuteční v sobotu 20. června 2015 na děčínském nábřeží. Bezpečnostní rada rovněž projednala a schválila novelizovaný Statut krizového štábu Ústeckého kraje.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře