Volby se blíží. Litoměřičtí zastupitelé mění politické dresy

Lukáš Znojemský možná změní politický dres. Foto: YouTube
Lukáš Znojemský možná změní politický dres. Foto: YouTube

Litoměřice - Petr Hošek nebo Václav Červín opustili politické strany, za které byli zvolení do litoměřického zastupitelstva. Změnu politického dresu připravují i další, nejvíce se spekuluje o Lukáši Znojemském, jehož politická kariéra v ČSSD je u konce.

Reklama

Petr Hošek na konci loňského roku opustil řady zastupitelů ČSSD v litoměřickém zastupitelstvu, do kterého byl jako nezávislý kandidát zvolen v roce 2010. Rozhodl se stát členem litoměřické buňky Severočeši.cz a to poté, co se neúspěšně ucházel znovu vstoupit do ČSSD. Z ní musel odejít před lety poté, co figuroval v aféře náboru černých duší do soc.dem.

Svoji pozici ztrácí v ČSSD i Lukáš Znojemský, který neúspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013. Následně skončil na postu předsedy OVV ČSSD, o který ani neusiloval, neboť ztratil podporu členů ČSSD na litoměřickém okrese. Podporu totiž nestačil vyjednat Jan Szántó, neboť v té době ještě nebyla zformována nová buňka ČSSD v Brozanech nad Ohří iniciovaná Antonínem Kühnem. Více:  Brozanský zastupitel Antonín Kühn figuruje v kauze eurodotačních machinací

Naopak vyhrála ta část ČSSD kolem senátora Hassana Meziana, který již několik měsíců uvnitř litoměřické buňky vede vnitrostranický boj s litoměřickým místostarostou o očištění strany.

Kontroverzní Jan Szántó by se nakonec nemusel objevit ani na kandidátce ČSSD. Do jeho frakce patří právě Lukáš Znojemský a mimo stojící Petr Hošek. Právě Znojemský by mohl být dalším členem hnutí Severočeši.cz nebo se přemístit do nově vznikajícího uskupení Volba pro Litoměřice.

S politikou nechce končit ani místostarosta Václav Červín, který se loni rozhodl odejít z litoměřické buňky Strany zelených a nyní v zastupitelstvu působí jako nezávislý kandidát. Do říjnových komunálních voleb pravděpodobně půjde na kandidátce Sport a zdraví.

Litoměřice ale nejsou výjimkou. Změny se odehrávají i v Lovosicích. Více: Jan Hrdlička rezignoval na post radního města Lovosice

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře