Vodítková vyhláška v Litoměřicích vzbuzuje emoce. Pejskaři se bouří

Pes na vodítku, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Pes na vodítku, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LITOMĚŘICE - Vášně a emoce vzbuzuje nová "vodítková vyhláška" města Litoměřice. Pejskaři si stěžují, že nařízení maximálně 1,5 metrového vodítka je diskriminace.

Reklama

K novelizaci vyhlášky upravující pohyb psů ve městě přistoupila litoměřická radnice.

Přesně specifikuje místa určená k jejich volnému pohybu. Jednou z důležitých změn je i délka vodítka. Podle nové úpravy smí být dlouhé maximálně 1,5 metru.Podle vedení města lidé vedoucí psy na teleskopických vodítkách mnohdy omezují v chůzi kolemjdoucí.

Drobných změn doznala i místa určená k volnému pohybu psů.

Vyznačena jsou v grafických přílohách zastupiteli včera schválené vyhlášky. Volně smějí pobíhat na šesti místech. Zůstaly zachovány lokality Mostná hora, Střelecký ostrov, lokalita ulice Labská a Lodní náměstí, vyjma dětského pískoviště s herními prvky, a také lokalita směrem na Miřejovice a k dolu Richard.

Naopak vypuštěn ze seznamu byl Písečný ostrov. Zde většina travnatých pozemků ve vlastnictví TJ Slavoj není veřejným prostranstvím. Dále tam je areál koupaliště a jediným místem pro volný pohyb psů by tak nelogicky bylo parkoviště před koupalištěm.

Nadále platí zákaz vstupu se psy na dětská hřiště a depozitní místa posypového materiálu. V parku Václava Havla psi nesmí vstupovat pouze na veřejnou zeleň.

Pro Střelecký ostrov, který i stávající vyhláška stanovuje jako lokalitu pro volný pohyb psů, specifikuje vyhláška omezení jejich pohybu při setkání s cyklisty a bruslaři.

„Psi zde nikdy nesměli zcela volně pobíhat. Je třeba brát v úvahu i předpisy upravující provoz na pozemních komunikacích, které mají před vyhláškou přednost. Přes ostrov vede cyklostezka, pro kterou platí například i přednost cyklisty před chodcem,“ upozornila v této souvislosti vedoucí kanceláře starosty a tajemníka Martina Skoková.

Reklama

Hodnocení

2.71 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře