Vlakové nádraží v Lovosicích letos ani příští rok opraveno nebude

Vlak, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Vlak, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LOVOSICE - Zatímco do konce letošního roku má být rekonstruováno autobusové nádraží v Lovosicích, vlakové se opravy jen tak nedočká.

Reklama

Mělo se opravovat vloni, pak letos a nakonec nebude rekonstrukce zahájena ani příští rok.

Oproti původním plánům Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) oznámila, že v harmonogramu oprav nádražních budov jsou Lovosice zařazeny až na rok 2019.

„Podařilo se nám dotáhnout převod nádraží do majetku státu a otevřít tak cestu k větším investicím do zanedbaných budov. Jsem rád, že práce začaly ihned po převodu a první výsledky už jsou vidět. Každý, kdo pravidelně cestuje vlakem, však potvrdí, že nás v této oblasti čeká ještě mnoho práce. Modernizovaných nádraží ale bude v příštích letech rapidně přibývat,“ konstatoval ministr dopravy Dan Ťok.

V příštím roce se dokončí první investiční akce z letošního roku a doběhnou také dílčí opravné práce.

„Hlavní podíl bude v tomto roce spočívat v projektové přípravě asi padesátky akcí, které budou základem pro uskutečnění staveb v budoucích letech. Jen na zahájení nebo pokračování realizací investičních projektů je pro příští rok naplánována částka přibližně půl miliardy korun,“ přibližil náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře