VIDEO: V Lovosicích bude hazardní prohibice i zvýšená daň z nemovitosti

Hlasování o hazardu v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Hlasování o hazardu v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Vlastníci nemovitostí na území města Lovosice si od roku 2016 připlatí. Zastupitelé na čtvrtečním (24.9.2015) zasedání zvedli ruku pro změnu koeficientu, kterým se zvýší daň z nemovitosti. Pár minut před hlasováním zastupitelé odsouhlasili novou vyhlášku pro nulovou toleranci hazardu.

Reklama

Dva podstatné body dotýkající se obyvatel a firem řešili lovosičtí zastupitelé. Díky silné koalici, kterou tvoří v převaze hnutí ANO s KSČM, podnikatelé v oblasti hazardu neuspěli a i přes racionální obhajobu s ukázkou, jak to vypadá v Litvínově po ročním zákazu hazardu (kvízomaty, slevostroje, nelegální herny), schválili nové znění vyhlášky regulující automaty a videoterminály na území města.

Radní Vladimír Hieke vysvětluje novou vyhlášku. Podívejte se na video.

Městská kasa by postupně měla být ochuzena o příjem z hazardu ve výši 8 milionů korun ročně. Vedení města tvrdí, že výpadek zajistí úsporami v rozpočtu.

Hned v dalším projednávaném bodu koaliční zastupitelé prohlasovali zvýšení koeficientu dani z nemovitosti. Pro vlastníky nemovistostí to znamená jediné, oproti letošnímu roku od roku 2016 zaplatí více.

Město si od toho slibuje vyšší příjmy do rozpočtu. V nově schválené vyhlášce je uveden koeficient 2 oproti současnému stavu koeficientu 1. Rozpočet města má být od příštího roku bohatší o 6 milionů korun, nyní činí příjem daně z nemovitosti okolo 13 milionů korun.

Opoziční zastupitel TomᚠRotbauer se na zastupitelstvu koalice zeptal, zda zvýšení daně z nemovitosti souvisí s rozhodnutím omezit hazard. "Záleží na úhlu pohledu a jak to každý vnímá. My to tak nevnímáme," reagoval starosta Milan Dian.

ČTĚTE: VIDEO: Čekají Lovosice po zákazu hazardu slevostroje a kvízomaty?

VIDEO: Lovosická koalice chce prosadit zákaz hazardu. Provozovatelé heren protestují

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře