VIDEO: Lovosická koalice chce prosadit zákaz hazardu. Provozovatelé heren protestují

Setkání s veřejností v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Setkání s veřejností v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Úplné zrušení hracích automatů na území města, to má v plánu lovosická koalice. O přijetí nové vyhlášky k regulaci hazardu v Lovosicích rozhodnou zastupitelé. Provozovatelé vedení města kritizují. Nelíbí se jim, že se o záměru dozvídají z médií a záměr s nimi nebyl dopředu projednán.

Reklama

"Jako provozovatelé hracích automatů a videotermínálů v Lovosicích chceme navrhnout městu, pokud neumí udělat vyhlášku, která by rozumně regulovala loterie na území města, nechť vstoupí do jednání s hospodářskou komorou, tak jako ostatní města," uvedla pro MojeLitoměřicko.cz Yveta Caniniová z Tip Games.

Provozovatelé heren se kriticky k záměru radnice vyjádřili na čtvrtečním (17.9.2015) veřejném setkání vedení radnice s občany Lovosic.

Radní Vladimír Hieke (ANO) za koalici uvedl, že výraznou regulaci hazardu - absolutní zákaz - mělo hnutí ve volebním programu před loňskými volbami. Nové znění vyhlášky může koalice prohlasovat na zastupitelstvu města - koná se ve čtvrtek 24. září 2015.

"Pokud se vyhláška schválí, bude to znamenat, že do 15 dnů vejde v platnost. To znamená, že bude platit absolutní zákaz všech automatů na území města," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz Vladimír Hieke.

Vladimír Hieke, radní města Lovosice. Podívejte se na video.

Avšak neznamená to, že z města zmizí všechny hrací automaty ihned. Proces rušení automatů je rozplánován na následující dva tři roky.

"Je tam tzv. přechodné opatření, které jsme na doporučení ministerstva financí zakomponovali s ohledem na místní podnikatele. Všechny automaty, které jsou v Lovosicích povoleny (aktuálně jich je 171 v 19 provozovnách), budou nadále provozovány do konce roku 2016 bez omezení. Pouze nebudou povolovány nové terminály a automaty, kterým v té době skončí smlouva. V lednu 2017 by mělo nastoupit ministerstvo financí a řešit zbytek, tedy automaty, kterým končí smlouvy v roce 2017, 2018. Reálně by procedura mohla skončit v půli roku 2018," nastínil plány Vladimír Hieke.

Podle radního město bude spolupracovat s ministerstvem financí i provozovateli. "Nabídli jsme jim, ať připraví koncepci," reagoval na kritiku provozovatelů Vladimír Hieke.

"Město by mělo využít služeb hospodářské komory, která jim pomůže a provede je složitostmi legislativy a za dodržení metodiky ministerstva vnitra, kterou jednoznačně porušili. Nekonala se jediná veřejná debata na toto téma. Nikdo se s námi o tom nebavil. Až z tisku jsme se dozvěděli, že naše podnikání zde končí. Aniž je dokázáno, že v Lovosicích dochází k porušování veřejného pořádku," konstatovala Yveta Caniniová z Tip Games.

Yveta Caniniová z Tip Games a Monika Krausová z Bonver. Podívejte se na video.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře