VIDEO: Čekají Lovosice po zákazu hazardu slevostroje a kvízomaty?

Hrací automat. Foto: archiv Pixabay.com
Hrací automat. Foto: archiv Pixabay.com

Lovosice, Chomutov - Lovosice nebudou po případném schválení nové vyhlášky zakazující hazard jediným městem na severu Čech. Ovšem zkušenosti třeba z Litvínova či Chomutova ukazují, že zase jen tak jednoduché to radnice mít nebude.

Reklama

V Lovosicích je 19 provozoven, 171 přístrojů-automatů. "Pokud se vyhláška schválí, bude to znamenat, že do 15 dnů vejde v platnost. To znamená, že bude platit absolutní zákaz všech automatů na území města," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz Vladimír Hieke, radní města za koalici ANO a KSČM.

"Je tam tzv. přechodné opatření, které jsme na doporučení ministerstva financí zakomponovali s ohledem na místní podnikatele. Všechny automaty, které jsou v Lovosicích povoleny (aktuálně jich je 171 v 19 provozovnách), budou nadále provozovány do konce roku 2016 bez omezení. Pouze nebudou povolovány nové terminály a automaty, kterým v té době skončí smlouva. V lednu 2017 by mělo nastoupit ministerstvo financí a řešit zbytek, tedy automaty, kterým končí smlouvy v roce 2017, 2018. Reálně by procedura mohla skončit v půli roku 2018," nastínil plány Vladimír Hieke.

Proti záměru protestují provozovatelé heren v Lovosicích. Yveta Caniniová z Tip Games varovala na veřejném setkání vedení města s veřejností, že zkušenosti třeba z Litvínova - kde již platí úplný zákaz hazardu - jsou takové, že se rozmohly nelegální herny či klasické automaty byly nahrazeny novými přístroji, na které je vyhláška "krátká".

Podobné zkušenosti jsou i v Chomutově, kde podobná vyhláška platí půl roku. Ve městě se rozmohly tzv. slevostroje a kvízomaty. Ty fungují na jednoduchém principu: Po zodpovězení jednoduché otázky je možné začít hrát, čímž provozovatelé obcházejí zákon. Všechny odhalené případy řeší policie.

Podle mluvčího města Chomutov Jana Rödlinga i přesto měla vyhláška smysl. Na provozovatele dvou nelegálních klubů město podalo trestní oznámení  pro trestný čin neoprávněného provozování loterie.

Lovosičtí zastupitelé budou o vyhlášce hlasovat na zasedání zastupitelstva ve čtvrtek 24. září 2015 od 16 hodin ve staré radnici.

Yveta Caniniová z Tip Games a Monika Krausová z Bonver. Podívejte se na video.

ČTĚTE:  VIDEO: Lovosická koalice chce prosadit zákaz hazardu. Provozovatelé heren protestují

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře