Vedení Lovosic porušilo při změně územního plánu zákon. Kamionové centrum přesto bude asi stát

Pozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Pozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LOVOSICE - Část územního plánu Lovosic zrušil krajský soud v Ústí nad Labem. Inkriminovaná část se týká lokality v Novém Klapý, tedy pozemek společnosti Volvo Czech Truck, kde má vzniknkout kamionové centrum.

Reklama

Vyhověl tak žalobě obyvatel ze Spolku Nové Klapý - Lovosice, kteří napadli jednání minulého vedení města, tedy zastupitelstva v období 2010 - 2014. Rozsudek je zatím nepravomocný.

Soud dospěl k názoru, že se jedná o podstatnou úpravu územního plánu a tím pádem se mělo opakovat veřejné projednání. Jako podstatnou úpravu vyhodnotil změnu funkčního využití v ploše Z18, a to prostorového uspořádání. Soud se přiklonil k názoru, že zmenšení plochy určené pro bydlení na dvacet procent z padesáti bylo podstatnou úpravou.

Předchozí zastupitelstvo Lovosic bez vědomí veřejnosti rozhodlo, že v místě určeném původně jen pro bydlení, je možné postavit rozsáhlé servisní centrum pro kamiony.

"Město Lovosice v současné době počká na písemné vyhotovení rozsudku, které by mělo být zpracované do třiceti dnů a na základě prostudování tohoto dokumentu, především pak odůvodnění, bude zvažovat podání kasační stížnosti k Nejvyššímu správnímu soudu," sdělila mluvčí města Ivana Kocánková.

"Ve chvíli, kdy nabyde rozsudek právní moci, plocha Z 18 nebude řešena územním plánem. Nicméně v současné době již probíhá změna č. 1 územního plánu Lovosice, kde je tato plocha řešena, a vydáním a nabytím účinnosti této změny bude uzemní plán opět platit v celém rozsahu, a to včetně zrušené plochy," nastínila další kroky lovosické radnice Ivana Kocánková.

"Návrh na předběžné opatření o zastavení změny č. 1 ÚP, který byl také podán, bude po nabytí platnosti rozsudku již neúčelný. Na změnu č. 1 ÚP nebude mít tedy rozhodnutí soudu vliv a řízení bude pokračovat," dodala.

SOUVISEJÍCÍ: Kauza kamionové centrum: V Lovosicích proběhne další pokus o povolení projektu

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře