Ve stínu zájmu vedení Litoměřic buduje v centru města pivovar. Padnou na to miliony

Inzerce ODS Litoměřice z roku 2014. Reprofoto: 5plus2/MojeLitoměřicko.cz
Inzerce ODS Litoměřice z roku 2014. Reprofoto: 5plus2/MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - Miliony korun má spolknout objekt bývalého pivovaru v centru Litoměřic, který je ve vlastnictví města. V areálu se má znovu vařit pivo, rozhodlo vedení města. Odkazuje se i na předvolební debatu z roku 2014, na které údajně přítomná veřejnost sdělila, že město pivo vařit má.

Reklama

S odkazem na "královské město" starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč (ODS) na posledním zastupitelstvu (2.2.2017) naznačil, že je prakticky rozhodnuto. V objektu, které město před lety od soukromníků koupilo za zhruba 10 milionů korun, má opět vzniknout pivovar.

A to i přesto, že opozice reprezentovaná ANO a Zelenými s tím nesouhlasí.

Koalice podporovaná KSČM odhlasovala podání žádosti o dotaci na projekt Pivovar Litoměřice - regenerace budovy A pro podnikatelské využití z programu určeném pro brownfieldy. Cílem je vybudování pivovarského provozu, kde by roční výstav piva činil 20 tisíc hektolitrů. Výše dotace je 20 milionů korun včetně DPH.

Vedení radnice tak pokračuje v "salámové metodě". Před lety platila studie, poté zaplatila projektovou dokumentaci, město nechalo opravit střechu.

"Mám s pivovarem problém, byť mám pivo rád. Proč? Protože se řeší jenom část využití objektu. To by nebylo až tak podstatné. Ale v současnosti máme v našem městě 3 minipivovary a teď chceme postavit další. Někdy je konkurence zdravá,  ale někdy může ohrožovat podnikání stávající, které majitelé rozjeli bez použití grantů. 20 milionů je dotace, dalších 20 milionů dá město. Zda je 40 milionů  částka konečná, to je těžko říci," uvedl v reakci Petr Panaš ze Zelených.

SOUVISEJÍCÍ: Litoměřice chtějí dotaci na pivovar. Jourová peníze na hotely a wellness chce zatrhnout

FOTO: Vedení města v čele s ODS prosazuje městský pivovar

Chlupáč podepsal 1,8milionovou smlouvu na projekt pivovaru 2 dny po volbách

Co bude s bývalým litoměřickým pivovarem Kalich? Město představí nápady

Rekonstrukce bývalého pivavovaru zatím nebude. Litoměřice opraví jen střechu

Projekt pivovaru v Litoměřicích je dokončen. Město stál 2,2 milionu

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře