Václav Dycka ze ZŠ U Stadionu je Zlatým Ámosem

Logo Zlatý Ámos
Logo Zlatý Ámos

Litoměřice - Ústecký kraj zná Zlatého Ámose. V letošním ročníku uspěl Václav Dycka ze Základní školy U Stadionu v Litoměřicích.

Reklama

Ve čtvrtek 6. února 2014 proběhlo v libereckém iQparku třetí regionální kolo 21. ročníku ankety Zlatý Ámos. V regionálním kole musí tři zástupci žáků, kteří své oblíbené pedagogy do ankety navrhovali, nominaci před porotou obhájit. Regionální kola jsou zároveň oceněním všech, kteří už titul nejoblíbenější učitel získali na svých školách.

O postup do semifinále usilovalo celkem 7 žákovských týmů. Jeden z kraje Královéhradeckého a po třech z krajů Ústeckého a Libereckého. Z kandidátů nominovaných v Libereckém a Ústeckém kraji porota zároveň vybrala krajské nejoblíbenější učitele.

Libereckým Ámosem 2014 se stala Jitka Knížková ze ZŠ Šumava v Jablonci nad Nisou, Ústeckým Ámosem 2014 Václav Dycka ze ZŠ U Stadionu v Litoměřicích. Oba zároveň postupují do semifinále.

Další regionální kolo 21. ročníku ankety Zlatý Ámos je pro nominované z Jihomoravského kraje a z Vysočiny. Proběhne v pondělí 10. února 2014 v Brně. Poslední regionální kolo tohoto ročníku se uskuteční v Ostravě Vítkovicích v pondělí 17. února 2014.

Po skončení všech regionálních kol se jejich vítězové sejdou 6. března 2014 na semifinále v Praze, v zrcadlových sálech ministerstva školství, sportu a tělovýchovy. Finále a korunovace Zlatého Ámose 2014 letos vyjde přesně na 28. března 2014, tedy na Den učitelů.

Finále je veřejné a koná se od 14 hodin v pražském hotelu Olšanka. Pořadatelé ankety Zlatý Ámos zároveň zvou všechny pedagogy na tradiční oslavu jejich svátku, na Kantorský bál. Ten se uskuteční v Praze v sobotu 29. března 2014 od 19 hodin v Národním domě na Smíchově.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře