V Úštěku byla otevřena stanice záchranky

V Úštěku je nová stanice záchranné služby, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org
V Úštěku je nová stanice záchranné služby, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org

Úštěk - V Úštěku byla v úterý (14.1.2013) otevřena nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Ústeckého kraje. Dojezdový čas vozů záchranky se tak v této oblasti v průměru sníží o deset minut.

Reklama

Před otevřením úštěcké základny oblast zajišťovaly sanitky z České Kamenice nebo Litoměřic. Ilja Deyl, ředitel krajské záchranky, při slavnostním otevření zmínil, že před zřízením základny se dojezdové časy vozů ZZS na Úštěcku mnohdy pohybovaly na zákonem stanovené hranici 20 minut, někdy ji i přesahovaly.

Právě o zřízení stanice záchranky usilovalo město Úštěk. V jeho prostorách nová stanice je umístěna. "Základna vznikla v objektu, který patří městu, sídlí v něm také hasiči. Její vybudování stálo 1,6 milionu korun," uvedl starosta Úštěka Pavel Kundrát.

Podle starosty uvolnil 700 tisíc korun na zřízení základny Ústecký kraj. Zbytek pak kraj městu doplatí během tří let ve zvýšených nákladech. Po třech letech bude standardní nájemné činit zhruba 40 tisíc korun.

Na zřízení stanice ZSS v Úštěku se podílel i senátor Hassan Mezian (ČSSD), který zprostředkovával jednání mezi krajskými radními a vedením města Úštěk.

ČTĚTE: Ústecký kraj zaplatí sídlo záchranky v Úštěku

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře