V okolí Teplického nádraží v Lovosicích jsou toulavé kočky, varuje město

Kočka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Kočka, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Lovosice - Až 27 toulavých koček bylo odchyceno na konci roku 2015 v okolí teplického nádraží v Lovosicích. V těchto dnech jich sedm bylo do lokality vráceno, ovšem vykastrované.

Reklama

"Dalším důvodem byla potřeba zabránit nárůstu populace koček, a tedy provedení kastrace. Odchycené kočky se po kastraci vracejí zpět do lokality, odkud byly odchyceny, pokud tam mají vhodné podmínky a nenajde se nový majitel, který by se jich ujal. Nemohou se však dále množit a rodit další plachá koťata trpící často nemocemi a hladem," uvedla mluvčí města Ivana Kocánková.

V současné době bylo do lokality vráceno 7 vykastrovaných koček, které jsou v dobrém zdravotním stavu. Pět koťat zůstává v azylu až do jara, poté se do lokality také vrátí.

"Mladé kočky není v současnosti vhodné navracet, protože by nemusely přežít zimu. Dobrou zprávou je, že jedno kotě již našlo nový domov a nového majitele. Bohužel také došlo po odchytu k jednomu úhynu velmi nemocného kocoura," řekla Ivana Kocánková.

Jedenáct koček zatím zůstává v útulku a čeká na nové majitele. "Za odchyt, léčbu, kastraci a umístění v útulku město Lovosice zaplatí zhruba 30 tisíc korun," dodala mluvčí města.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře