V lovosických ulicích budou podzemní kontejnery

Podzemní kontejner. Foto: archiv Město Poděbrady
Podzemní kontejner. Foto: archiv Město Poděbrady

LOVOSICE - Získat dotaci na vybudování podzemních kontenjerů plánuje radnice v Lovosicích. Ty mají nahradit klasické odpadní nádoby.

Reklama

Město plánuje zbudovat celkem 8 podzemních kontejnerových stání po celém městě.

Kontejnery by měly být umístěny v ulicích Příčná, Dlouhá, Wolkerova, Osvoboditelů, Sady Pionýrů, Tovární, Mírová a Žižkova.

Mají být vybudovány vždy čtyři kontejnerové jímky na papír, plasty, sklo a komunální odpad. V některých ulicích, kde je více komunálního odpadu, bude vždy jeden podzemní kontejner navíc.

Velkou výhodou podzemních kontejnerů je větší objem, estetické vlastnosti, úspora místa a ekonomická výhodnost. U kontejnerů se nebude vršit odpad a v letních měsících z nich nepůjde žádný zápach. Jeden podzemní kontejner bude mít objem 5,7 m3, čímž nahradí 5 současných popelnic.

Objem současných kontejnerů na komunální odpad ve všech vyjmenovaných stáních je dohromady 50,5 m3. Nahrazeny budou podzemními kontejnery o celkovém objemu 74 m3. Celkově se tedy objem kontejnerů na směsný odpad zvýší o 23,5 m3. Navýšení kapacity u tříděného odpadu bude dokonce větší. U papíru se objem navýší o 31 m3, u plastu o 33,5 m3 a u kontejnerů na sklo o 34,5 m3.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře