V Lovosicích plánuje kraj postavit dopravní terminál

Vlakové nádraží Lovosice. Foto: archiv Wikipedia.org
Vlakové nádraží Lovosice. Foto: archiv Wikipedia.org

Lovosice /EXKLUZIVNĚ/ - Výhodná poloha Lovosic na hlavním železničním tahu předurčuje vybudovat dopravní terminál. Nový projekt chystá Ústecký kraj.

Reklama

Kde je možnost rychlého přestupu z vlaku na autobus, tam by měly vyznikat dopravní terminály. Projekt plánuje Ústecký kraj společně se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC), která má či bude mít ve správě budovy vlakových nádraží. Ty postupně projdou rekonstrukcí.

V případě Lovosic to znamená, že kraj by se podílel na rekonstrukci autobusového nádraží, zatímco SŽDC na modernizaci železniční zastávky. Přesně to je v plánu v Lovosicích, kdy v roce 2016 má být zahájena rekonstrukce vlakového nádraží.

SOUVISEJÍCÍ:  Lovosické nádraží čeká modernizace. To hlavní vypukne příští rok

Letos na jaře měla být zahájena rekonstrukce přednádražního prostoru, neboť Lovosice získaly evropskou dotaci stejně jako Litoměřice. Zatímco tam rekonstrukce byla zahájena a v těchto dnech finišuje, Lovosice dotaci nakonec odmítly.

Navíc stávající projekt je podle města nutné přepracovat a snížit náklady na výstavbu. "Cílem je zachovat autobusové nádraží ve stávajících rozměrech bez nutnosti ho přiblížit k výpravní budově vlakového nádraží. Nebude nutné dělat přeložky inženýrských sítí, tudíž projekt bude zlevněn," uvedla lovosická radnice vedená hnutím ANO na konci roku 2014.

Obdobně se zástupci radnice vyjádřili na setkání s veřejností v červnu 2015. Nově zazněl i argument, že se připravuje rekonstrukce vlakového nádraží a v souvislosti s ní bude lepší s modernizací přednádražního prostoru počkat.

"V tuto chvíli máme vypracované studie na vybudování několika dopravních terminálů, které jsou v blízkosti železničních stanic. Patří sem i Lovosice. O vybudování terminálů musí rozhodnout orgány Ústeckého kraje," uvedla pro média mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

Obdobný dopravní terminál by měl vzniknout i ve Štětí, konkrétně v Hněvicích.

ČTĚTE:  Nové autobusové nádraží v Lovosicích zatím nebude

U vlakového nádraží v Hněvicích vznikne přestupní terminál

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře