V Lovosicích-Holoubkově začnou rekonstrukce chodníků a ulic

Rekonstrukce ulice, ilustrační foto. Foto: archiv Město Ostrov
Rekonstrukce ulice, ilustrační foto. Foto: archiv Město Ostrov

LOVOSICE - Rekonstrukce povrchů vozovek, chodníků a veřejného osvětlení velké části Holoubkova v Lovosicích bude zahájena 20. března 2017. Opravy potrvají až devět měsíců, ukončení akce je plánováno na 20. prosince letošního roku. Stavební práce se dotknou ulic Fibichova, Škroupova, Smetanova, Jabloňová alej, Teplická, Dvořákova a Sukova.

Reklama

První na řadě bude ulice Dvořákova, stavebníci budou dále pokračovat přilehlými ulicemi.

Rekonstrukce chodníků  bude spočívat v tom, že se stávající konstrukce vybourají a nahradí se novou zámkovou dlažbou a obrubníky. U části komunikací se odstraní poškozené živičné kryty a po vyspravení podkladu se položí nové asfaltobetonové koberce. Nevyhovující veřejné osvětlení bude demontováno a nahradí se novými stožáry. Pouliční lampy budou mít výšku 6 metrů.

Rekonstrukce vozovek bude provedena v ulicích Teplická, Dvořákova, Smetanova a Jabloňová alej. Opravy chodníků se budou týkat ulic Teplická, Dvořákova, Sukova, Fibichova, Škroupova, Smetanova a Jabloňová alej. Nové veřejné osvětlení firma nainstaluje v Teplické, Dvořákově, Sukově, Fibichově, Škroupově, Smetanově ulici a v Jabloňové aleji.

V letošním rozpočtu je na rekonstrukce a opravy vyčleněno zhruba 22 milionů korun. Rekonstrukce místní části Holoubkov je nicméně tou největší z nich. Dále plánujeme například rozšíření parkovacích míst v ul. Wolkerova a 28. října, opravy komunikací v ulici Purkyňova a Svatopluka Čecha. Chodníky se budou opravovat v Purkyňově, Žižkově a Wolkerově ulici. A plánujeme také opravit fasádu věže staré radnice ve Školní ulici. Významnou akcí bude bezesporu oprava a zateplení fasády základní školy Antonína Baráka,“ sdělil starosta města Milan Dian.

Rekonstrukce přijde město na 9,5 milionu korun. Výběrové řízení na zhotovitele vyhrála firma Gardeline z Litoměřic. Investici bude město hradit zcela ze svého rozpočtu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře