V Lovosicích bude logistický sklad internetového obchodu s textilem a obuví, říká Patrik Kloss

Skladový areál společnosti Fiege. Foto: archiv Fiege
Skladový areál společnosti Fiege. Foto: archiv Fiege

Lovosice - "V novém provozu Lovosice bude sklad a centrum reverzní logistiky pro našeho renomovaného zákazníka z oblasti internetového obchodu s textilem a obuví, který působí v patnácti zemích Evropy," říká v rozhovoru pro MojeLitoměřicko.cz Patrik Kloss, Senior Business Development & Marketing Manager Fiege Group pro Česko.

Reklama

Proč si společnost Fiege vybrala Lovosice?

Společnost Fiege pro svého klienta hledala vhodnou lokalitu mezi Prahou a severní hranicí s Německem, která by nabídla již existující skladovou kapacitu a zajistila by možnost dostupnosti dostatečného počtu pracovníků potřebných pro zajištění kvalitních služeb našemu zákazníkovi.

Lze stručně vysvětlit, co je firma Fiege? Jak podniká a kdo jsou její klienti - systém podnikání pro lepší představu?

Fiege Group, rodinná společnost se sídlem v Greven v Německu, patří mezi vůdčí poskytovatele logistických služeb v Evropě. Její kompetence leží v rozvoji a realizaci integrovaných logistických řešení v rámci supply chain a je považována za průkopníka  v oblasti kontraktní logistiky. V roce 2013 skupina generovala obrat ve výši 1,4 miliardy € prostřednictvím takřka 11.000 zaměstnanců. V 15 zemích světa a jejích 200 pobočkách poskytuje ucelenou síť služeb v oblasti kontraktní logistiky (3.000.000 m2 skladových ploch), leteckých, námořních a pozemních přeprav, jakož i dalších služeb s přidanou hodnotou. Specializuje  se zejména na  zajišťování logistických služeb v odvětví  e-commerce, textil a obuv, pneumatiky, industriální logistika. V České republice má Fiege sklady v Boru u Tachova, Úžicích, a pobočky v Praze, Ostravě a Vysokém Mýtě. Nový skladový provoz bude právě v Lovosicích.

Co konkrétně bude v hale v Lovosicích?


V novém provozu Lovosice bude sklad a centrum reverzní logistiky pro našeho renomovaného zákazníka z oblasti internetového obchodu s textilem a obuví, který působí v patnácti zemích Evropy. Jeho jméno nemůžeme zveřejnit, neboť k tomu nemáme v tuto chvíli zmocnění.

Kolik pracovníků přijmete, o které máte zájem, kdy začíná provoz?

Pro první etapu projektu hledáme přes 100 nových spolupracovníků. Operátor/ka skladu ve třech náborových vlnách, administrátor/ka a vedoucí směny. Nástup prvních pracovníků směřujeme na začátek dubna 2015. Zahájení provozu je počítáno na polovinu dubna 2015 a bude probíhat ve dvou směnách. Případní uchazeči o zaměstnání v našem novém provozu se mohou obracet na Úřad práce Lovosice a Litoměřice, případně na naši webovou stránku.

Lidé ve městě a v okolí zajímá i dopad firem na životní prostředí vzhledem k vysoké koncentraci průmyslových továren a dálnici v daném místě. V čem se lišíte od jiných firem, jaká bude intenzita dopravy - kamiony, vlak?

Náš provoz bude mít naprosto minimální vliv na životní prostředí, neboť jde o čistý skladový provoz. S ohledem na konsolidaci zásilek nedojde ani k nijak dramatickému nárůstu počtu nákladních automobilů v oblasti.

ČTĚTE: Přes 100 nových pracovních míst. V Lovosicích od jara 2015

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře