V Litoměřicích už nemají být herny v blízkosti škol

Hrací automat. Foto: archiv Pixabay.com
Hrací automat. Foto: archiv Pixabay.com

LITOMĚŘICE - Litoměřičtí zastupitelé schválili novou obecně závaznou vyhlášku o omezení provozování některých hazardních her. Provozování hazardu v Litoměřicích má nyní přísnější pravidla. Nesmí se už hrát v blízkosti škol.

Reklama

Podle vyhlášky nebude možné provozovat herny do 100 metrů od škol. Vzdálenost se měří od hlavního vchodu vzdušnou čarou. Původní vyhláška z roku 2017 mluvila pouze o zákazu hraní na všech adresách nacházejících se na území Městské památkové rezervace Litoměřic.

Město nový návrh vytvořilo na základě předchozího pokynu zastupitelů. Ti na svém dřívějším zasedání reagovali na petici občanů žádající vznik vyhlášky, která by zcela zakazovala vznik nových heren.

"To však s ohledem na stanovisko Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže možné nebylo," uvedla Michaela Bubeníčková z litoměřické radnice.

Podle vedení radnice ani nová vyhláška prý pro město není zcela bez rizika.

"Ministerstvo vnitra toto znění shledává v souladu s právními předpisy. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže však potřebuje znát odůvodnění takového kroku,“
upozornila přítomné zastupitele během projednávání právnička Městského úřadu v Litoměřicích Martina Skoková s tím, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže však zároveň neumožňuje konzultovat znění vyhlášky před jejím přijetím.

K otázce rizika se vyjádřil také člen zastupitelstva Petr Panaš.

"Nemám obavy. Myslím si, že přijetí této vyhlášky je obhajitelné, změna je ve veřejném zájmu,“ sdělil svůj názor Panaš. Zároveň podal protinávrh na posunutí navrhované hranice 100 metrů na 200 metrů, což však ostatní zastupitelé zavrhli.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře