V Litoměřicích poprvé dokázal ve volbách zvítězit někdo jiný, říká Urbánek

Petr Urbánek. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Petr Urbánek. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Petr Urbánek exkluzivně pro MojeLitoměřicko.cz komentuje vítězství ANO ve volbách v Litoměřicích. Položili jsme dvě tři otázky.

Reklama

Jak hodnotíte výsledky voleb a konkrétně ANO?

V první řadě bych rád poděkoval všem spoluobčanům, kterým není lhostejný osud našeho města a kteří si našli cestu do volebních místností. Speciální poděkování samozřejmě patří všem těm, kteří přispěli svými hlasy k volebnímu vítězství hnutí ANO. Po více než 20 letech, kdy u nás vítězila vždy pouze jedna stejná strana, v Litoměřicích poprvé dokázal v komunálních volbách zvítězit někdo jiný. Toto považuji za obrovský úspěch.

Jakou budete mít pozici v zastupitelstvu a pokusíte se sestavit koalici?

Voliči rozdali karty tak, že pro sestavení koalice bude nutná spolupráce pěti či šesti subjektů z devíti zvolených stran, sdružení a hnutí. Asi nemusím zdůrazňovat, že v takovýchto podmínkách bude prosazování jakýchkoli změn velice obtížné. Nezbývá nám nic jiného než tento volební výsledek plně respektovat a pokusit se v rámci podmínek o vytvoření co nejstabilnější koalice, která bude schopná pracovat ve prospěch občanů. Zda se nám k tomuto podaří získat nezbytnou podporu i od některých tradičních politických stran a uskupení, které již mají nastaveny své specifické způsoby spolupráce z předchozích volebních období, nedokážu v tomto okamžiku odhadnout.

ČTĚTE:  V Litoměřicích vyhrálo těsně ANO, hned v závěsu ODS. Mají stejný počet mandátů

Reklama

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře