V Litoměřicích-Michalovicích je nový vysílač pro multiplex 4

Logo TV Fanda
Logo TV Fanda

Litoměřicko - Diváci na Litoměřicku mohou nově naladit televizní stanice Fanda, Smíchov, Telka, Pohoda-Relax, Pohoda-Rebel a další televizní stanice šířené vysílací sítí Multiplex 4. Společnost Digital Broadcasting spustila provoz vysílače Litoměřice-Michalovice, který pokrývá zmiňovanou oblast.

Reklama

Jde o součást projektu druhé vlny digitalizace televizního vysílání, který zahrnuje budování nové celoplošné sítě vysílačů a přináší širší nabídku televizních programů lidem po celé České republice.

Signál sítě Multiplex 4 je šířen z vysílače Litoměřice-Michalovice na kanálu 30 a zahrnuje široké spektrum televizních stanic Nova Cinema, míchov, Fanda, Telka, Pohoda-Relax a Pohoda-Rebel.

"Vzhledem k tomu, že vysílání sítě Multiplex 4 je šířeno alternativní sítí televizních vysílačů, diváci často nemají informaci o tom, že je zapotřebí v souvislosti s tím upravit směrování televizní antény. Ta bývá obvykle namířena na tradiční, desítky let provozované televizní vysílače," řekl mediální zástupce Digital Broadcasting Jakub Holas.

"Divákům jako první krok doporučujeme, aby na svém televizním přijímači spustili manuální ladění na kanálu 30. Případně mohou volit automatické ladění. Jelikož většina diváků na Litoměřicku přijímá televizní signál z vysílače Ústí nad Labem-Buková Hora, měly by se nové televizní stanice naladit automaticky. Nový vysílač se totiž nachází v těsné blízkosti města Litoměřice a domovní antény by jej tak měly zachytit z bočního směru. Při příjmu televizního vysílání však vždy záleží na typu a kvalitě použité antény, stejně jako na terénních podmínkách," uvedl Jakub Holas.

Pokud by stávající anténa nebyla dostačující pro příjem signálu, bude nutné pořízení nové antény a slučovače signálu, instalovanou směrem na nový vysílač. V případě, že není možné realizovat instalaci svépomocí, může divák kontaktovat infolinku provozovatele vysílání 595 694 660 nebo servisní firmu v místě bydliště.

ČTĚTE zpravodajství o televizi a médiích na MediaShow.cz

Mapa pokrytí multiplexem 4 na Litoměřicku
Mapa pokrytí multiplexem 4 na Litoměřicku

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře