V Litoměřicích je o dalších 53 automatů více, tvrdí zelení. A chtějí zpřísnit vyhlášku

Hazard, ilustrační foto. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu
Hazard, ilustrační foto. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Litoměřice - Útlum hazardu v Litoměřicích se nekoná, naopak za rok 2014 vzrostl počet hracích automatů o 53 přístrojů. Podle Strany zelených (SZ), která na vzrůstající počet kusů upozornila, by měla být zpřísněna městská vyhláška.

Reklama

"I když se radnice  odvolává na současnou vyhlášku a považuje ji za dostačující, za uplynulý rok došlo k nárůstu počtu automatů o 53 ks," konstatoval pro MojeLitoměřicko.cz zastupitel Petr Panaš. Proto Strana zelených chce na zastupitelstvu 29. ledna 2015 iniciovat zpřísnění vyhlášky o hazardu.

Předložená vyhláška chce zvýšit dobu, po kterou nesmí fungovat herny a herní přístroje. "Nynější zákaz od 6 do 11 hodin chceme prodloužit od 4 do 16 hodin," uvedl Petr Panaš.

"Zelení považují současná opatření radnice spíše za alibistická a nikoli za skutečně omezující problém hazardu. Přijetí zpřísňující vyhlášky je první krok. Dále budou zelení tlačit na častější a důsledné kontroly heren. Pokud omezení hazardu v dohledné době nepřijde od státu, je zde alespoň trvalá snaha Strany zelených o jeho zrušení jinými prostředky v kompetenci města," doplnil Petr Panaš.

Podle zastupitele a předsedy litoměřické buňky se zelení hazardem chtějí zabývat i v tomto volebním období. "Že jsme neuspěli s referendem o úplném zákazu hazardu neznamená, že se nebudeme snažit tento nešvar z města vytlačovat,“ dodal Petr Panaš.

ČTĚTE:  Kauza hazard. Naschvály a tahanice kvůli referendu jsou i v Litoměřicích

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře