V Libochovicích dokončují první část oprav chodníků a cest k zámku

Purkrabská ulice v Libochovicích, foto z realizace. Foto: archiv MojeLibochovice.cz
Purkrabská ulice v Libochovicích, foto z realizace. Foto: archiv MojeLibochovice.cz

Libochovice - V průběhu listopadu 2014 bude dokončena první část realizace projektu Zkvalitnění turistické infrastruktury ve městě Libochovice. Celkové náklady rekonstrukce klíčových přístupových komunikací k zámeckému areálu a výstavba veřejných toalet v ulici Riegrova jsou přes 12 miliónů korun.

Reklama

"Na jeho financování obdrželo město v končícím volebním období téměř 10miliónovou dotaci z ROP Severozápad a po dokončení zateplení základní školy se tak jedná o další významnou investici města realizovanou v letošním roce," uvedla libochovická starostka Jana Holá.

Rekonstrukce ulic Purkrabská, Turínského a Růžová, spočívající v pokládce čedičové a betonové dlažby IDANIA byla dokončena v říjnu 2014 stavební firmou S-BAU Litoměřice. Dovybavení revitalizovaných prostor turistickým informačním a navigačním systémem (informační cedule a ukazatele) a městským mobiliářem (lavičky, odpadkové koše) bude realizováno v průběhu listopadu 2014.

V říjnu 2014 započala výstavba veřejných toalet v ulici Riegrova, stavební práce realizuje firma HAVI z Teplic. "Vybudováním veřejného WC dojde ke zkvalitnění doplňkových služeb pro návštěvníky města i samotné obyvatele, neboť ve městě v současné době nefunguje z hlediska vyžadovaného standardu služeb žádné odpovídající zařízení tohoto typu," uvedla Jana Holá.

"Přínosem a smyslem projektu je jednak zvýšení technické a estetické úrovně ulic v historické části města, které byly ve velmi špatném stavu a nevyhovovaly současným potřebám obyvatel a návštěvníků města, jednak navrácení těmto prostorám důstojného vzhledu, které navazují na dominantu města – zámek Libochovice," vysvětlila libochovická starostka.

"Výstupy realizace projektu přispějí k rozvoji cestovního ruchu jako dynamicky se rozvíjejícímu ekonomické odvětví s významnými dopady na ekonomickou prosperitu města. Realizací podobných aktivit se daří dělat Libochovice krásnější a příjemnější pro lidi, kteří zde žijí," dodala Jana Holá.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře