Útok na řidiče a živnostníky? Parkovné v Litoměřicích výrazně zdraží

Pohled na Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv Muzeum Litoměřice
Pohled na Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv Muzeum Litoměřice

LITOMĚŘICE - Útok na pěněženky řidičů připravila litoměřická radnice. Na Mírovém náměstí výrazně zdraží parkování.

Reklama

Hlavně na Mírovém náměstí a v přilehlých ulicích řidiči jen do konce srpna 2016 za půlhodinové parkování zaplatí pětikorunu a desetikorunu za každou hodinu. Nově od září to bude 10 korun za třicetiminutové stání a 30 korun za každou hodinu.

"Zvýšením ceny parkovného chceme motivovat řidiče, aby zde nestáli celý den, ale jen po dobu nezbytně nutnou,“ zdůvodnil litoměřický místostarosta Karel Krejza (ODS). "Ceny neodpovídaly cenovým hladinám srovnatelných měst."

Přitom na jaře 2013, kdy město naopak ceny za parkovné zlevnilo na současnou výši, Karel Krejza tvrdil: „Měli jsme také námitky podnikatelů, kteří mají obchody na náměstí a v okolí. Bohužel je pravda, že bez aut nám náměstí a prodejny v centru žít nebudou. Současně se snížením ceny za krátkodobé stání budeme také měnit  dobu, která bude zpoplatněna. Nově se bude platit od 8 do 17 hodin ve všední den. Dosud je to od 7 do 18 hodin. V sobotu to pak bude od 8 do 11. Nyní 
se platí od 7 do 14 hodin."

A starosta Ladislav Chlupáč (ODS) v roce 2013 pro média řekl: „Vyslyšeli jsme reakce lidí, kteří si vyřizují věci na náměstí. Jde o krátkodobé záležitosti. Například potřebují do banky, nebo některého z obchodů. Zlevnění se netýká delšího stání na náměstí."

Od 15. září 2016, kdy nařízení rady města vejde v platnost, budou elektromobily parkovat zdarma.

Další novinkou je zařazení ulice Ostrovní a části ulice Marie Pomocné do seznamu místních komunikací s placeným stáním vyhrazeném osobám s trvalým pobytem, sídlem nebo provozovnou.

Podle mluvčí města Evy Břeňové cílem je zpřehlednit v této oblasti parkování. Tedy zrušit celodenní stání a docílit přesunu zde stojících aut na nově vybudované parkoviště u nedalekého autobusového nádraží s kapacitou zhruba stovky míst.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře