Útočníci Bartoň a Valášek chtějí v Litoměřicích zabojovat o extraligový dres Hradce Králové

Martin Bartoň (vlevo) a Milan Valášek. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Martin Bartoň (vlevo) a Milan Valášek. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Hokejoví útočníci Martin Bartoň a Milan Valášek jsou novými tvářemi v mužstvu HC Stadion Litoměřice. Oba přišli na hostování z Hradce Králové a v příští sezóně se pokusí svými výkony v prvoligové soutěži zabojovat o to, aby se postupně dostali až do extraligového kádru královéhradeckého Mountfieldu.

Reklama

Můžete se litoměřickým hokejovým příznivcům trochu představit? Co už máte za sebou?

Martin Bartoň: Od osmé třídy jsem hrál v Hradci Králové. Pak jsem byl rok a půl v juniorech v Třinci. Vrátil jsem se do Hradce a loni v létě jsem byl v přípravě áčka až do začátku září. Pak jsem přešel znovu do juniorky a občas jsem trénoval s áčkem.

Milan Valášek: Mládežnické kategorie jsem odehrál v Hradci Králové. Jeden rok jsem byl v juniorce Liberce a čtyři roky v týmu mužů prvoligového Hradce Králové. Poté, co přišla extraliga s Mountfieldem do Hradce, jsem odešel do Kolína ve druhé lize. Loni jsme hráli barហo postup, letos jsme skončili ve čtvrtfinále play-off.

Na jaké bývalé spoluhráče z dřívějších klubů si vzpomenete?

Bartoň: V Třinci jsem byl v juniorce s Radimem Matušem, Markem Růžičkou, Michalem Foltýnem, co nyní už hrají extraligu za Oceláře. V juniorech nás trénoval Jiří Juřík. V Třinci je skvělé zázemí, tréninky, všechno paráda.

Valášek: V prvoligovém Hradci jsem nastupoval v mužstvu s kanonýrem Jardou Roubíkem. Je to vyložený střelec, což potvrzoval i po přestupu do Ústí nad Labem. Každoročně byl v popředí produktivity první ligy a zazářil i v minulé sezóně v ústeckém dresu.

Jak jste přijali možnost působit v Litoměřicích?

Bartoň: Jsem rád za šanci. Tréninky jsou kvalitní, líbí se mi tady. Na zimním stadiónu je výborně zázemí včetně ubytování, máme zajištěné i stravování. Prostě spokojenost.

Valášek: Když jsem tady hrál jako soupeř s Hradcem Králové, vůbec by mě nenapadlo, že někdy se stanu hráčem Litoměřic. Výhodou je, že nás nyní přišlo více.

Jaké si dáváte cíle?

Bartoň: Chci se poprat o stabilní místo v sestavě a odehrát v Litoměřicích kvalitní sezónu s dobrým výsledkem. A mým snem je probojovat se do hradeckého áčka v extralize. Vzhledem k tomu, že sezóna bude dlouhá, může se stát, že si někoho z nás třeba stáhnou do Hradce už v jejím průběhu, kdyby tam byla velká marodka a potřebovali by doplnit.

Valášek: V Litoměřicích je předpoklad, že se tady sejde i po případných dalších příchodech kluků z Hradce dobrý kádr. A tím se naskýtá šance, že bychom mohli na sebe upozornit i směrem do budoucna. Vidina startu v extralize je lákává, ale musí to být podloženo tréninkem a výkony.

ČTĚTE:  Po extralize si hokejový trenér Jiří Kučera vyzkouší první ligu v Litoměřicích

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře