Ústecký kraj chce vstoupit do nemocnice v Litoměřicích

Nemocnice v Litoměřicích, ilustrační foto. Foto: archiv VSČR
Nemocnice v Litoměřicích, ilustrační foto. Foto: archiv VSČR

LITOMĚŘICE - Přestože veřejný zájem o vstup do nemocnice v Litoměřicích projevila skupina Penta, zdravotní péči chce provozovat i Krajská zdravotní.

Reklama

"Rada Ústeckého kraje souhlasila se zahájením jednání s městem Litoměřice a Nemocnicí Litoměřice, a.s. o případném strategickém partnerství Ústeckého kraje respektive Krajské zdravotní, a.s. při provozování nemocnice v Litoměřicích," sdělila mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

"Podle dostupných informací město Litoměřice transformuje nemocniční příspěvkovou organizaci na akciovou společnost," dodala mluvčí Ústeckého kraje.

Nemocnici v Litoměřicích vlastní město. Avšak vedení radnice v čele s ODS a ČSSD se rozhodlo příspěvkovou organizaci transformovat na akciovou společnost. Dalším krokem má být vstup strategického partnera.

Mluvčí města Eva Břeňová v listopadu 2016 zrekapitulovala, jak je na tom litoměřická nemocnice špatně: Rozpočet litoměřické nemocnice převyšuje rozpočet města Litoměřice. Litoměřická nemocnice se potýká s personální krizí - má nedostatek lékařů i zdravotních sester. Litoměřické nemocnici v následujících letech hrozí mínusové hospodaření, tedy ztráta.

V Litoměřicích zvolí metodu nájemní smlouvy, resp. pachtu či koncesní smlouvy.

Na tom se shoduje koalice i opozice reprezentovaná ANO.

Ze soukromých společností má o provozování nemocnic a zdravotnických zařízení zájem především trojice Agel, Hartenberg Holding a Penta.

Zatímco Agel ovládá mliardář Tomáš Chrenek, který provozuje své zdravotnické impérium především v Moravskoslezském kraji a vlastní i nemocnici v Lounech, Hartenberg Holding je spjat s miliardářem a politikem Andrejem Babišem, šéfem hnutí ANO.

SOUVISEJÍCÍ: Penta na nákupech. Získá jako první v kraji nemocnici v Litoměřicích?

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře