Ústecký kraj chce vstoupit do nemocnice v Litoměřicích

Nemocnice v Litoměřicích, ilustrační foto. Foto: archiv VSČRNemocnice v Litoměřicích, ilustrační foto. Foto: archiv VSČR

LITOMĚŘICE - Přestože veřejný zájem o vstup do nemocnice v Litoměřicích projevila skupina Penta, zdravotní péči chce provozovat i Krajská zdravotní.

Reklama

"Rada Ústeckého kraje souhlasila se zahájením jednání s městem Litoměřice a Nemocnicí Litoměřice, a.s. o případném strategickém partnerství Ústeckého kraje respektive Krajské zdravotní, a.s. při provozování nemocnice v Litoměřicích," sdělila mluvčí kraje Lucie Dosedělová.

"Podle dostupných informací město Litoměřice transformuje nemocniční příspěvkovou organizaci na akciovou společnost," dodala mluvčí Ústeckého kraje.

Nemocnici v Litoměřicích vlastní město. Avšak vedení radnice v čele s ODS a ČSSD se rozhodlo příspěvkovou organizaci transformovat na akciovou společnost. Dalším krokem má být vstup strategického partnera.

Mluvčí města Eva Břeňová v listopadu 2016 zrekapitulovala, jak je na tom litoměřická nemocnice špatně: Rozpočet litoměřické nemocnice převyšuje rozpočet města Litoměřice. Litoměřická nemocnice se potýká s personální krizí - má nedostatek lékařů i zdravotních sester. Litoměřické nemocnici v následujících letech hrozí mínusové hospodaření, tedy ztráta.

V Litoměřicích zvolí metodu nájemní smlouvy, resp. pachtu či koncesní smlouvy.

Na tom se shoduje koalice i opozice reprezentovaná ANO.

Ze soukromých společností má o provozování nemocnic a zdravotnických zařízení zájem především trojice Agel, Hartenberg Holding a Penta.

Zatímco Agel ovládá mliardář Tomáš Chrenek, který provozuje své zdravotnické impérium především v Moravskoslezském kraji a vlastní i nemocnici v Lounech, Hartenberg Holding je spjat s miliardářem a politikem Andrejem Babišem, šéfem hnutí ANO.

SOUVISEJÍCÍ: Penta na nákupech. Získá jako první v kraji nemocnici v Litoměřicích?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku

Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech

Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku
OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví OBRAZEM: Piráti padli v play-out s Mladou Boleslaví

Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví Tragická nehoda u České Kamenice: Dva mrtví
Hořelo v centru Jablonce! Hořelo v centru Jablonce!
Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech! Požár autolakovny v Novém Boru: Šest aut v plamenech!


Komentáře