Tyršův most v Litoměřicích se neotevře. Víme, kdy je nový termín

Rekonstrukce Tyršova mostu. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Rekonstrukce Tyršova mostu. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Nekonečný příběh s otevřením Tyršova mostu v Litoměřicích pokračuje. Přestože měl být otevřen v těchto dnech (v půli března 2016), nestane se tak.

Reklama

"Otevření mostu plánujeme do 30. dubna 2016," uvedl pro MojeLitoměřicko.cz mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Právě ŘSD je investorem stavby.

Přestože město Litoměřice bylo do konce roku 2015 aktivní v informování a slibování, jak most bude od ledna 2016 pro auta průjezdný, od doby, kdy bylo jasné, že se tak nestane, dalo vedení radnice od mostu ruce pryč. Kontrolních dnů se ale účastní.

Co se tedy ještě musí udělat?

1. Výluky na trati ČD

V termínu od 13. do 18. března proběhnou poslední výluky na trati ČD, při kterých je třeba obnovit trakční vedení pod mostem, osadit na most zábrany proti dotyku a odstranit provizorní lávku pro pěší umístěnou v poli mostu přes ČD. Provizorní lávku nelze, bohužel, ponechat déle, neboť plán výluk na tratích ČD již nemá jiný termín volný. Pohyb chodců bude po odstranění lávky veden bezpečným koridorem skrz staveniště.

2. Prodloužení původní nosné konstrukce mostu přes Labe na litoměřické opěře a následné osazení posledního dilatačního závěru mostu

Práce již byly zahájeny, probíhají dle předpokladu.

3. Dokončení pláně na násypu silničního tělesa

Zde stavbaře potrápil zasypaný historický most. Při loňském suchém létě vykazovaly zásypy původního kamenného mostu větší únosnosti než v současné době. Proto musely být v aktivní zóně vozovky vyměněny provedené vrstvy za únosnější. To stálo stavbaře další zdržení. Zhotovitel přesto předpokládá ukončení uzavírky silnice I/15 na konci dubna.

ČTĚTE:  Tyršův most v Litoměřicích se neotevře pro auta ani v březnu, naznačuje město

Reklama

Hodnocení

3.11 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře