Tyršův most v Litoměřicích se neotevře pro auta ani v březnu, naznačuje město

Stav Tyršova mostu z 9.1.2016. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Stav Tyršova mostu z 9.1.2016. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Nekonečný příběh s otevřením Tyršova mostu v Litoměřicích má nové pokračování. Radnice před nový most přes Labe umístila velkou ceduli, že není investorem rekonstrukce a nedokáže ji ani ovlivnit. Navíc v Radničním zpravodaji připravuje motoristy, že ani 18. března 2016 Tyršův most otevřen nebude.

Reklama

V první části textu mluvčí města Evy Břeňové se lze dočíst, že za "nepřesnými a zavádějícími" informacemi (sliby), že Tyršův most bude otevřen od ledna 2016, stojí stavbyvedoucí realizační firmy Jiří Vybíral.

"Ještě 16. listopadu přitom byla veřejnost, město i jeho dopravní komise zástupci stavby ujišťována o tom, že doprava na most bude do konce roku vpuštěna," napsala Eva Břeňová. O pár řádků dál se v článku Radničního zpravodaje píše: "Slova o tom, že doprava na most bude vpuštěna do konce roku, totiž byla pouze slibem daným městu investorem a dodavatelem stavby, kteří předpokládali, že dokončovací práce by mohly být provedeny již za provozu."

Eva Břeňová přiznává, že smlouva o dílo mezi Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) jako investorem a EXMOST jako zhotovitelem určuje, že rekonstrukce mostu má být dokončena 18. března 2016.

Ve sloupku starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč k tématu píše: "Nelze uspěchat rekonstrukci mostu na úkor kvality."

Kromě zdůvodnění stavební firmy, že zdržení opravy je zapříčiněno nepředvídatelnými komplikacemi při stavbě, stavbyvedoucí realizační firmy argumentoval i nepříznivými klimatickými podmínkami.

Stejný argument je používán i na začátku února 2016. "Zhotovitel na lednovém kontrolním dni předložil aktualizovaný harmonogram prací, který posouvá termín zprovoznění silnice I/15 na Tyršově mostě do dubna za předpokladu vhodných klimatických podmínek," citovala v Radničním zpravodaji Eva Břeňová mluvčí ŘSD.

ČTĚTE:  VIDEO + FOTO: Jen asfaltem to nebude. Aktuální pohled na Tyršův most v Litoměřicích

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře