Třetí ligu chceme dohrát se ctí, zní z fotbalových Brozan

Tomáš Poštulka. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Tomáš Poštulka. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Brozany n/O. - Smířeni se sestupem ze třetí fotbalové ligy jsou v Brozanech. Třebaže má mužstvo před sebou ještě celou jarní část soutěže, bodová ztráta na místa, zaručující záchranu, je obrovská vzhledem k tomu, že ČFL opustí čtyři týmy. „Ale chceme ligu dohrát se ctí,“ říká manažer klubu Jan Kudlička.

Reklama

Trenérské změny patří k fotbalu a nevyhnuly se ani Brozanům. Od ledna 2016 vede mužstvo Jiří Němec, někdejší reprezentant, vicemistr Evropy z roku 1996, bývalý hráč Sparty, německého Schalke 04, Blšan. Jeho asistentem se stal Tomáš Poštulka, dřívější brankář Hradce Králové, Sparty, Teplic, Plzně. Jako trenér brankářů působil například v prvoligové Příbrami.

„Jirka Němec trénoval Brozany už dříve tři a půl roku a měl na to dobré vzpomínky. Proto se vrátil a je tady. Tomáš Poštulka za náš klub kdysi také chytal a počítáme s ním, že by se v případě nouze mohl znovu postavit do branky, když by to bylo nezbytné kvůli nedostatku brankářů,“ uvedl Kudlička na adresu nové trenérské dvojice.

Připomeňme, že na začátku podzimní sezóny vedl Brozany kouč Přemysl Bičovský. „Po vzájemné dohodě skončil, ale to je parketa majitele klubu. Pak tady byl do konce podzimu trenér Petr Čermák, který je po operaci kotníku a netrénuje ze zdravotních důvodů,“ ozřejmil manažer trenérské rošády.

Současnost Brozan se vyznačuje přípravou na jarní sezónu. Kudlička přibližuje podrobnosti. „S odřenými ušima dáváme kádr dohromady. Nejsou lidi. Podzim se nám nepovedl, převládlo zklamání. Čtyři hráči, kteří byli na hostování, se vracejí do svých původních klubů. Zkoušíme proto nové hráče, ale zatím není nic konkrétního. Máme tady i dva osmnáctileté mladíky z Holandska, aby se trošku rozkoukali. Ale nevím, jestli zůstanou,“ líčí Kudlička.

V kádru momentálně chybějí dva hráči, kteří se na jaře 2015 podíleli na postupu Brozan do ČFL. „Pavel Verbíř mladší odešel do Srbic u Teplic a Radek Divecký je na hostování v Žitenicích u Litoměřic,“ upřesnil manažer.

Divecký je stále v kontaktu s brozanskými fotbalisty a jejich přípravný zápas v Ústí nad Labem sledoval z hlediště po boku asistenta trenéra Tomáše Poštulky.

Výhled do jara je v Brozanech veskrze realistický. „Chceme soutěž dohrát se ctí. Pak sestoupíme, ale nic se neděje. V kronice bude stejně zapsáno, že Brozany hrály třetí ligu, což je samo o sobě úspěchem. Vrátíme se tedy do divize, která je pro náš klub odpovídajícím stupněm fotbalové úrovně,“ tvrdí Kudlička.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře