Třebenice chtějí rekonstruovat radnici. Pomoci má evropská dotace

Starostka Třebenic Martina Patrovská. Foto: MěÚ Třebenice
Starostka Třebenic Martina Patrovská. Foto: MěÚ Třebenice

Třebenice - Kompletní rekonstrukce čeká na tři budovy městského úřadu. Pokud Třebenice získají evropskou dotaci, stavební práce odstartují na jaře 2014.

Reklama

Podání žádosti i spoluúčast 15 procent odhlasovala městská rada i zastupitelstvo. Dotaci by měl poskytnout ROP Severozápad. Projektové náklady činí zhruba 40 milionů korun, město by zaplatilo z rozpočtu 5,85 milionu korun.

"V současnosti probíhá i výběrové řízení na zhotovitele. Pokud nám bude přiznána dotace, musí okamžitě začít stavební práce. Kvůli striktním podmínkám musí být finanční prostředky vyčerpány do roku 2015," uvedla třebenická starostka Martina Patrovská.

Pro Třebenice je téměř 40milionová investice velkým projektem. "Ze tří budov de facto vytvořímě jednu. Objekt městského úřadu kompletně zrekonstruujeme. Od střechy přes okna a zateplení až po vnitřní úpravy," popsala Martina Patrovská.

Město si na podání žádosti sehnalo externí agenturu. "Sami bychom vše nezvládli. Bohužel velká města mají větší šanci pro získání dotace, nahrává tomu i systém bodového hodnocení," konstatovala třebenická starostka.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře