Trať z Lovosic do České Lípy čeká rekonstrukce. Má umožnit jízdu vlaků po půlhodině
LITOMĚŘICKO - Po rekonstrukci horního nádraží v Litoměřicích Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) plánuje zahájit velkou modernizaci železniční trati z Lovosic do České Lípy.
Zaostřeno na lokální tratě. Touto optikou lze vnímat strategii rekonstrukcí SŽDC.
Opravovat se má nejen trať z Loun do Lovosic přes Libochovice, ale také z Lovosic do České Lípy přes Litoměřice.
Vyplývá to z informačního systému EIA.
Z podkladů, které má MojeLitoměřicko.cz k dispozici, vyplývá, že rekonstrukcí projde stávající železniční těleso. Trať nebude rekonstruována po celé délce, vybrány byly jen některé úseky.
Z podkladů rovněž vyplývá, že objednatelem zlepšení stavu trati a zejména zrychlení dopravy je Ústecký a Liberecký kraj.
Cílem je zkrátit jízdní dobu, což lze dokázat zrychlením provozu na trati. Na ní vlaky jezdí maximálně 60 km/h, na dvou kilometrech je cílem zvýšit možnou rychlost až na 100 km/h.
Dalším záměrem je i zvýšit intenzitu vlaků na trati. V úseku Litoměřice - Lovosice by měly vlaky jezdit každou půlhodinu. Do Úštěka pak každou hodinu.
Hlavní stavební práce budou probíhat v úseku Žalhostice - Liběšice.
Rekonstruovány budou vybrané úseky železničního svršku, spodku, propustky, nástupiště, zabezpečovací zařízení, sdělovací a silnoproudé zařízení, železniční přejezdy a silnoproudé zařízení.
Kompletní rekonstrukcí projdou zastávky Žalhostice a Trnovany u Litoměřic. Výměnou projede 14 železničních přejezdů.
SOUVISEJÍCÍ: Odstartuje oprava trati z Lovosic do Loun. Mají po ní jezdit spěšné rychlíky
Vlakové nádraží v Lovosicích letos ani příští rok opraveno nebude