Tomáš Rotbauer střídá Třebenice za Terezín. Má budovat městskou policii

Tomáš Rotbauer. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Tomáš Rotbauer. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Třebenice, Terezín /VÍME PRVNÍ/ - Mediálně známý "třebenický" strážník Tomáš Rotbauer po 11 letech změní působiště. Pro MojeLitoměřicko.cz exkluzivně potvrdil, že bude budovat městskou policii v Terezíně. Pevnostní město zřizuje strážníky a v ulicích se postupně objeví i 16 kamerových bodů.

Reklama

Zastupitelé Terezína rozhodují o zřízení městské policie, která nahradí bezpečnostní službu. Ta neměla vůbec žádné pravomoce. Naopak strážníci ze zákona mohou lépe dohlížet na veřejný pořádek ve městě.

"V Terezíně se potýkáme kvůli existenci ústavu sociální péče s problémy. Neřešíme tolik kriminalitu, jako spíše veřejný pořádek. Strážníci by měli nastolit pořádek," řekl pro MojeLitoměřicko.cz starosta Daniel Trapani (ANO).

Ze začátku budou dva strážnici, avšak starosta věří, že počet se rozšíří. K dispozici mají mít i vozidlo.

Na pořádek má dohlížet i 16 nových kamer v ulicích. "Kamery mít budeme, ale vzhledem k některým památkově chráněnýcm objektům je komplikované je instalovat. Potřebujeme vyřešit různá povolení," vysvětlil starosta.

Se startem městské policie pomáhá Terezínu strážník z Třebenic. "Máme veřejnoprávní smlouvu s Třebenicemi. Pan Rotbauer bude od května do srpna podle této smlouvy působit v Terezíně. Avšak měl by u nás zůstat i po tomto období. Nic neděláme za zády třebenické starostky. Tomáš Rotbauer bude novým strážníkem v Terezíně na plný úvazek," řekl pro MojeLitoměřicko.cz Daniel Trapani.

To pro redakci potvrdil i sám Rotbauer. "Po 11 letech v Třebenicích jsem se rozhodl pro změnu. Mohu potvrdit, že budu působit v Terezíně a budovat zde městskou policii."

Tomáš Rotbauer má k sobě získat "parťáka". Podle zákona bude hlavním, kdo městskou policii bude řídit, starosta Daniel Trapani. Ten si slibuje od angažování Rotbauera, že pomůže městskou policii v Terezíně vybudovat. Začínat bude "od nuly".

Reklama

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře