Tomáš Král opouští branku Stadionu Litoměřice a míří do Komety Brno

Tomáš Král. Foto: archiv HC Sparta Praha
Tomáš Král. Foto: archiv HC Sparta Praha

Litoměřice - Novou tváří v brněnském dresu se stává 22letý brankář Tomáš Král. V předním týmu extraligy bude působit formou střídavých startů z prvoligových Litoměřic.

Reklama

Důvodem je absence brankářské jedničky Marka Čiliaka, který chybí ze zdravotních příčin.

Tomáš Král by tak měl vytvořit aktuální dvojici v brankovišti Komety s Martinem Falterem, který odchytal několik posledních zápasů. Brněnští v nich inkasovali osm gólů od pražské Sparty (2:8) a čtyři v Pardubicích (1:4).

Jméno gólmana Tomáše Krále je ve sportovním prostředí spojováno především s jeho otcem Tomášem Králem starším, jenž je prezidentem ČSLH a tudíž pomyslným prvním mužem českého hokeje! Král junior začínal v Plzni. Ale už v mládežnických kategoriích odešel do Norska a působil i ve Finsku.

Po návratu domů byl na soupisce pražské Sparty, za níž v minulé sezóně nastoupil do jednoho utkání v extralize. Jelikož holešovický klub z hlavního města spolupracuje s Litoměřicemi, bylo vyjádřením této kooperace mezi kluby i hostování Krále v severočeském týmu. I díky mladému brankáři patří litoměřickému mužstvu velmi pěkné postavení v elitní pětici tabulky první ligy.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře