Tahanice kolem provozování výstav na Zahradě Čech pokračují

Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITOMĚŘICE - Slovní přestřelka vypukla mezi litoměřickými Zelenými a společností Zahrada Čech. Tu spoluvlastní město Litoměřice a soukromá firma Expo CZ.

Reklama

"Podmínky výběrového řízení jsou známy dříve, než bylo vypsáno. Alespoň to evokuje mediální vyjádření jednoho z potenciálních účastníků soutěže. Litoměřičtí Zelení se velmi důrazně ohrazují vůči aktuální situaci ohledně provozování výstaviště Zahrady Čech," uvedl v prohlášení pro média Petr Panaš ze Zelených.

Reagoval tak na televizní reportáž odvysílanou webem Litoměřicko24.cz. V té Michaela Mokrá ze společnosti Zahrada Čech ubezpečuje, že v letošním roce proběhnou všechny naplánované výstavy.

"Dne 2.2.2017 rozhodlo zastupitelstvo, že bude vypsáno výběrové řízení (zveřejněn záměr pronájmu výstaviště Zahrady Čech). To ještě ani není vyvěšeno na úřední desce a dosavadní nájemce, který dostal výpověď pro neplacení nájemného a deklaroval, že areál výstaviště nechce dál provozovat, už v médiích uvádí, že v areálu výstaviště se uskuteční všechny jím plánované akce. Jak je to možné, když záměr pronájmu nebyl ještě zveřejněn a není známo, kdo všechno se přihlásí?" se podivil předseda litoměřických Zelených a opoziční zastupitel Petr Panaš.

"Všechny informace týkající se budoucího provozu výstaviště jsou zveřejňovány pouze proto, aby se návštěvníci a vystavovatelé nebáli o výstavy, na které jsou zvyklí. Zdůrazňujeme, že nikde, nikdo neuvádí, kdo bude výstaviště provozovat!" reagovala Michaela Mokrá ze Zahrady Čech.

A odkazuje na oficiální tiskovou zprávu města. To uvedlo, že "město Litoměřice vzkazuje: Provoz na Zahradě Čech nebude přerušen! Litoměřičtí zastupitelé chtějí zachovat tradici výstavnictví a značky Zahrady Čech a udělají vše pro to, aby letošní již zveřejněný kalendář akcí na výstavišti byl dodržen. Jednomyslně se tak na včerejším jednání v hradu usnesli poté, co se zabývali ukončením stávající nájemní smlouvy se společností Zahrada Čech.“

"Dosavadní nájemce, který dostal před několika dny výpověď se přihlásit může“, konstatoval Petr Panaš. "Ale už předem veřejně sdělovat, že se budou konat výstavy zrovna jím plánované, považuji za podivné. Buď dosavadní provozovatel předem ví, že soutěž vyhraje nebo zná její podmínky dříve než orgán města, který má rozhodovat. Obojí je špatně," dodal.

"Zelení udělají vše, aby výběr proběhl transparentně a nebylo vybráno předem na základě neveřejných kuloárních dohod," podotkl Petr Panaš.

SOUVISEJÍCÍ:  Zastupitelé o Zahradě Čech: Dohodli jsme se, že se dohodneme

Krach výstav v Litoměřicích? Město ukončilo smlouvu s nájemcem Zahrady Čech

Reklama

Hodnocení

4.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře