Stýkal se exsenátor za Litoměřicko Alexandr Vondra s agentem CIA?

Alexandr Vondra. Foto: archiv Wikipedia.org
Alexandr Vondra. Foto: archiv Wikipedia.org

Litoměřicko - Člen ODS v Litoměřicích a bývalý senátor Alexandr Vondra se měl stýkat s agentem CIA. Před soudem to řekl bývalý předseda ODS a vlády Mirek Topolánek v rámci kauzy Marka Dalíka.

Reklama

Lobbista Victor Jackovich, podle Mirka Topolánka spolupracovník americké CIA  jednal v létě 2007, tajně v zahraničí s největší pravděpodobností o nákupu nových obrněnců pro českou armádu s tehdejším věcně nepříslušným ministrem pro evropské záležitosti Alexandrem Vondrou.

Mirek Topolánek uvedl, že Alexandr Vondra byl silným zastáncem úzké vazby s USA. Stačí připomenout radar v Brdech. Některá média už v minulosti informovala o Vondrových nadstandardně úzkých vztazích s americkou administrativou a zmiňovala i jeho možnou spolupráci s CIA.

Alexandr Vondra neúspěšně kandidoval v senátních volbách v roce 2012. I přes masivní kampaň pohybující se odhadem v milionech korun a zapojení armády v rámci přehlídek a konferencí obhajoba senátorského křesla skončila fiaskem.

Alexandr Vondra působí od minulého roku v institutu CEVRO jako ředitel Centra transatlantických vztahů (Prague Centre for Transatlantic Relations - PCTR). V popisu má tak opět blízký styk s americkou stranou. Vondrovým podřízeným v PCTR je v současné době i trestně stíhaný expremiér Petr Nečas (ODS). Institut CEVRO založil kontroverzní exministr vnitra za ODS Ivan Langer, připomínají ParlametníListy.cz.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře